Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-MOUNTAINBIKE ➜ Materiale: Carbon ✓ Farve: sølv ✓ Vægt: 21,30 kg ✓ Hjulstørrelse: 29" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 12-speed ✓
Produktinformation
"Ryvon LT 4.0 Fuld affjedring "
Oplev CONWAY RYVON LT 4.0 e-mountainbike - din ultimative trailpartner til ethvert eventyr! Med innovative funktioner og et gennemtænkt design tilbyder denne cykel alt, hvad du behøver for at få en uforglemmelig offroad-oplevelse.
Vores ingeniører har udstyret RYVON LT 4.0 med et udskifteligt batterikoncept, der bringer energieffektiviteten op på et helt nyt niveau. Nyd længere ture med mere kraft, fordi vores batteri har en højere energitæthed. Og hvis du vil tanke op på sporet, kan du skifte batteri på få sekunder og fortsætte med at køre med det samme. Batteridækslet har en magnetisk parkeringsposition på rammens overrør. Det betyder, at du nemt og sikkert kan holde det på plads, mens du skifter eller oplader.
RYVON LT 4.0 kombinerer lethed og maksimal stabilitet i en unik pakke. Takket være avancerede materialer og konstruktionsteknikker opnår du en utrolig smidighed på sporet uden at gå på kompromis med holdbarheden.
Vi forstår, at alle kørere har unikke krav. Derfor har vi udviklet CONWAY Ergonomic Sizing. Vores stelstørrelser er perfekt tilpasset dine behov og tilbyder forskellige grebsdiametre, frempindslængder, styrbredder og pedalarmslængder afhængigt af stelstørrelsen. Det giver dig en skræddersyet cykeloplevelse, der passer til dig.
RYVON LT 4.0 er født til stierne. Med moderne geometri og et 170 mm kulfiberstel giver den dig den helt rigtige blanding af stabilitet og manøvredygtighed. Uanset om du foretrækker tekniske nedkørsler, stejle stigninger eller flydende singletrails - denne cykel er klar til at ledsage dig i ethvert terræn. Et stort grin efter endt kørsel er garanteret!
Vores ingeniører har udstyret RYVON LT 4.0 med et udskifteligt batterikoncept, der bringer energieffektiviteten op på et helt nyt niveau. Nyd længere ture med mere kraft, fordi vores batteri har en højere energitæthed. Og hvis du vil tanke op på sporet, kan du skifte batteri på få sekunder og fortsætte med at køre med det samme. Batteridækslet har en magnetisk parkeringsposition på rammens overrør. Det betyder, at du nemt og sikkert kan holde det på plads, mens du skifter eller oplader.
RYVON LT 4.0 kombinerer lethed og maksimal stabilitet i en unik pakke. Takket være avancerede materialer og konstruktionsteknikker opnår du en utrolig smidighed på sporet uden at gå på kompromis med holdbarheden.
Vi forstår, at alle kørere har unikke krav. Derfor har vi udviklet CONWAY Ergonomic Sizing. Vores stelstørrelser er perfekt tilpasset dine behov og tilbyder forskellige grebsdiametre, frempindslængder, styrbredder og pedalarmslængder afhængigt af stelstørrelsen. Det giver dig en skræddersyet cykeloplevelse, der passer til dig.
RYVON LT 4.0 er født til stierne. Med moderne geometri og et 170 mm kulfiberstel giver den dig den helt rigtige blanding af stabilitet og manøvredygtighed. Uanset om du foretrækker tekniske nedkørsler, stejle stigninger eller flydende singletrails - denne cykel er klar til at ledsage dig i ethvert terræn. Et stort grin efter endt kørsel er garanteret!
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY E-Light Fully Intube Bosch, Carbon |
| Dropøje: | SRAM "UDH", til stikaksel, 1 mm gevindstigning |
| Forgaffel: | FOX "Float 36 Rhythm", 170 mm |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56 / ZS56", Blocklock |
| Affjedring: | FOX "Float X2 Performance" |
| Pedalarme: | MIRANDA "OMEGA" 160mm |
| Tandhjul: | SRAM "Gen4 Eagle DM B", 34 Z. |
| Bremseskive For: | TRP "RS01E 2,3", 220 mm |
| Bremseskive Bag: | TRP "RS01E 2,3", 203 mm |
| Skifter: | SRAM "NX Eagle Trigger", single click |
| Bagskifter: | SRAM "NX Eagle", 12speed |
| Kassette: | SRAM "PG 1230 Eagle", 11-50 Z. |
| Kæde: | SRAM "SX Eagle" |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor "Performance SX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Compacttube 400", Lithium-Ionen mit BMS, 400 Wh |
| Oplader: | Bosch 4 Ah |
| Controller: | BOSCH "BRC3300" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Dæk for: | SCHWALBE "Magic Mary Evo Super Trail", 62-622 |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Big Betty Evo Super Gravity", 62-584 |
| Styr: | LEVELNINE "TEAM 31,8", 760 mm, 10 mm Rise |
| Frempind: | CONWAY "eMTB 31,8", 40 mm |
| Greb: | SQlab "70X" |
| Sadel: | FIZIK "Terra Aidon X5" |
| Sadelpind: | EASTON "EA50", Ø 27,2 mm, 350 mm lang, 10 mm forskydning |
Tekniske data
| Kategori: | Fuld affjedring |
| Elcykel: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line SX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 400 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 40 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | SRAM |
| Gearskifte model: | NX |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 170 mm |
| Rammefjederens vandring: | 170 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning |
| Kategorie E-Rad: | 4 |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Farve: | sølv |
| Farvebetegnelse: | carbon / silver |
| Vægt: | 21,30 kg |
| EAN | 4251971145702 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 400 mm |
| B - OVERRØR: | 573 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 442 mm |
| G - Hovedrør: | 100 mm |
| H - Nå!: | 440 mm |
| I - Stak: | 618 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.227 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 595 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 442 mm |
| G - Hovedrør: | 110 mm |
| H - Nå!: | 460 mm |
| I - Stak: | 627 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.251 mm |
| A - Sadelrør: | 440 mm |
| B - OVERRØR: | 619 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 442 mm |
| G - Hovedrør: | 125 mm |
| H - Nå!: | 480 mm |
| I - Stak: | 641 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.278 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 642 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 442 mm |
| G - Hovedrør: | 140 mm |
| H - Nå!: | 500 mm |
| I - Stak: | 654 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.305 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 400 mm | 420 mm | 440 mm | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 573 mm | 595 mm | 619 mm | 642 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° | 64° | 64° | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm | 40 mm | 40 mm | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° | 77° | 77° | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 442 mm | 442 mm | 442 mm | 442 mm |
| G - Hovedrør: | 100 mm | 110 mm | 125 mm | 140 mm |
| H - Nå!: | 440 mm | 460 mm | 480 mm | 500 mm |
| I - Stak: | 618 mm | 627 mm | 641 mm | 654 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.227 mm | 1.251 mm | 1.278 mm | 1.305 mm |