Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-MOUNTAINBIKE ➜ Materiale: Carbon ✓ Farve: sort ✓ Vægt: 19,60 kg ✓ Hjulstørrelse: 29" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 12-speed ✓
Produktinformation
"Ryvon ST 4.0 Fuld affjedring "
Vores CONWAY RYVON ST 4.0 er din indgang til vores nye E-Enduro-serie. Den giver dig en afbalanceret kombination af ydeevne og komfort, som gør dine offroad-eventyr uforglemmelige.
Med vores pålidelige MTB-motor vil du opleve en jævn og kontrolleret støtte, der gør det lettere for dig at køre op ad bakke og sikrer en behagelig køreoplevelse. Det solide udstyr i vores entry-level model garanterer pålidelighed og holdbarhed.
Vores praktiske batteridæksleteknologi gør det nemt at placere batteridækslet på overrøret. Den magnetiske parkeringsposition holder det sikkert på plads uden komplicerede fastgørelser.
Vi ved, hvor vigtig fleksibilitet er. Vores e-mountainbike giver dig derfor mulighed for at bruge en 160 mm fjedergaffel uden at skulle bekymre dig om at ændre geometrien. Det giver dig mulighed for at justere affjedringen efter dine præferencer, samtidig med at du bevarer cyklens stabilitet.
Vi ønsker, at du skal føle dig godt tilpas på din cykel. Derfor tilbyder vi CONWAY Ergonomic Sizing med tilpassede grebsdiametre, frempindslængder, styrbredder og pedalarmslængder afhængigt af rammestørrelsen. Så du får en cykel, der er skræddersyet præcis til dig.
Med vores pålidelige MTB-motor vil du opleve en jævn og kontrolleret støtte, der gør det lettere for dig at køre op ad bakke og sikrer en behagelig køreoplevelse. Det solide udstyr i vores entry-level model garanterer pålidelighed og holdbarhed.
Vores praktiske batteridæksleteknologi gør det nemt at placere batteridækslet på overrøret. Den magnetiske parkeringsposition holder det sikkert på plads uden komplicerede fastgørelser.
Vi ved, hvor vigtig fleksibilitet er. Vores e-mountainbike giver dig derfor mulighed for at bruge en 160 mm fjedergaffel uden at skulle bekymre dig om at ændre geometrien. Det giver dig mulighed for at justere affjedringen efter dine præferencer, samtidig med at du bevarer cyklens stabilitet.
Vi ønsker, at du skal føle dig godt tilpas på din cykel. Derfor tilbyder vi CONWAY Ergonomic Sizing med tilpassede grebsdiametre, frempindslængder, styrbredder og pedalarmslængder afhængigt af rammestørrelsen. Så du får en cykel, der er skræddersyet præcis til dig.
Specifikationer
| Ramme: | Intube Bosch, Gen. 4, BES3, Carbon, Fullsuspension, 40 cm |
| Dropøje: | SRAM "UDH", til stikaksel, 1 mm gevindstigning |
| Forgaffel: | ROCKSHOX "Lyrik Select", 150 mm fjedervandring, DebonAir+, Charger RC, Maxle Ultimate stikaksel |
| Styrfitting: | ACROS ZS56/28.6/OD62 / EC56/40 |
| Affjedring: | ROCKSHOX "Deluxe Select", 230 mm x 60 mm |
| Pedalarme: | MIRANDA "Omega", 160 mm, til Bosch Gen. 4, ISIS, Q: 8, sort |
| Tandhjul: | SRAM "XX Eagle Transmission", 34 tænder |
| Bremseskive For: | MAGURA "MDR-C", Ø 203 mm, 6-hul |
| Bremseskive Bag: | MAGURA "MDR-C", Ø 203 mm, 6-hul |
| Skifter: | SRAM "NX Eagle" |
| Bagskifter: | SRAM "NX Eagle" |
| Kassette: | SRAM "PG-1230", 11-50 tænder |
| Kæde: | SRAM "SX Eagle" |
| Motor: | BOSCH "Performance Line SX", maks. 60 Nm |
| Batteri: | BOSCH "CompactTube 400", 400 Wh |
| Oplader: | BOSCH 4 A |
| Controller: | BOSCH "BRC3300", mini-fjernbetjening |
| System Interface: | BOSCH "BRC3100" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Dæk for: | Schwalbe "Magic Mary", 62-622 |
| Dæk bag: | Schwalbe "Hans Støddæmper", 60-584 |
| Styr: | LEVELNINE "Team Riser", 760 mm, Ø 31,8 mm, Backsweep 9°, Upsweep 5°, Rise 10 mm |
| Frempind: | CONWAY "eMTB 31,8", 40 mm |
| Greb: | SQlab "70X" |
| Sadel: | FIZIK "Terra Aidon X5" |
| Sadelpind: | LIMOTEC "A1L", Ø 31,6 mm, 445 mm lang, 150 mm justeringsområde, 0 mm forskydning |
Tekniske data
| Kategori: | Fuld affjedring |
| Elcykel: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line SX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 400 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 40 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | SRAM |
| Gearskifte model: | NX |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 150 mm |
| Rammefjederens vandring: | 150 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning |
| Kategorie E-Rad: | 4 |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Farve: | sort |
| Farvebetegnelse: | carbon matt / black |
| Vægt: | 19,60 kg |
| EAN | 4251971145627 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 400 mm |
| B - OVERRØR: | 572 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 442 mm |
| G - Hovedrør: | 100 mm |
| H - Nå!: | 445 mm |
| I - Stak: | 615 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.223 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 594 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 442 mm |
| G - Hovedrør: | 110 mm |
| H - Nå!: | 465 mm |
| I - Stak: | 623 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.243 mm |
| A - Sadelrør: | 440 mm |
| B - OVERRØR: | 618 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 442 mm |
| G - Hovedrør: | 125 mm |
| H - Nå!: | 485 mm |
| I - Stak: | 637 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.273 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 641 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 442 mm |
| G - Hovedrør: | 140 mm |
| H - Nå!: | 505 mm |
| I - Stak: | 650 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.300 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 400 mm | 420 mm | 440 mm | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 572 mm | 594 mm | 618 mm | 641 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° | 64° | 64° | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm | 40 mm | 40 mm | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° | 78° | 78° | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 442 mm | 442 mm | 442 mm | 442 mm |
| G - Hovedrør: | 100 mm | 110 mm | 125 mm | 140 mm |
| H - Nå!: | 445 mm | 465 mm | 485 mm | 505 mm |
| I - Stak: | 615 mm | 623 mm | 637 mm | 650 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.223 mm | 1.243 mm | 1.273 mm | 1.300 mm |