Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-TREKKING & TOUR ➜ Materiale: Aluminium ✓ Farve: sort ✓ Vægt: 28,50 kg ✓ Hjulstørrelse: 28" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 9-speed ✓
Produktinformation
"Cairon T 3.0 750 SE Bølge "
"Cairon T 3.0 750 SE" er en alsidig trekkingcykel, der er velegnet til både lange distancer og hverdagsbrug.
Bosch mellemmotor og 9-trins Shimano-gear giver masser af drev. De giver dig værdifuld medvind, mens de hydrauliske bremseklodser altid giver et kraftigt greb, når det er nødvendigt. Gaflens vandring på 100 mm giver dig masser af komfort - uanset hvilket terræn du kører i.
Med en tilladt totalvægt på 130 kg er "Cairon T 3.0 750 SE" robust og ideel til hverdagsbrug. Diamantstellets behagelige geometri sikrer en komfortabel kørestilling.
Bosch mellemmotor og 9-trins Shimano-gear giver masser af drev. De giver dig værdifuld medvind, mens de hydrauliske bremseklodser altid giver et kraftigt greb, når det er nødvendigt. Gaflens vandring på 100 mm giver dig masser af komfort - uanset hvilket terræn du kører i.
Med en tilladt totalvægt på 130 kg er "Cairon T 3.0 750 SE" robust og ideel til hverdagsbrug. Diamantstellets behagelige geometri sikrer en komfortabel kørestilling.
Specifikationer
| Ramme: | Intube Bosch, Gen. 4, BES3, aluminium, Wave, 42 cm |
| Dropøje: | CONWAY til WME Carbon, Xyron, RLC FS, Cairon SUV FS, fra 2020-modellen og fremefter |
| Forgaffel: | RST "Blade", 100 mm fjedervandring, stikaksel |
| Styrfitting: | ACROS ZS56/28.6 / ZS56/40, 120° bloklås |
| Pedalarme: | MIRANDA "Classic", 165 mm, til Bosch Gen. 4, ISIS, Q:12, sort |
| Tandhjul: | MIRANDA, 36 tænder |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "HD-T280" |
| Bremse V.R.: | TEKTRO "HD-T280", monteret på plakat |
| Bremse H.R.: | TEKTRO-skivebremse "HD-T280", hydraulisk, 2 stempler, til 1,8 mm-skiver |
| Bremsegreb: | TEKTRO "HD-T280" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR180-52", Ø 180 mm, 6-hullers |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR180-52", Ø 180 mm, 6-hullers |
| Skifter: | SHIMANO "Køer SL-U4000" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Køer RD-U4000" |
| Kassette: | SHIMANO "Cues CS-LG300", LINKGLIDE, 11-46 tænder |
| Kæde: | SHIMANO "CN-LG500" |
| Motor: | BOSCH "Performance Line CX", maks. 85 Nm |
| Batteri: | BOSCH "PowerTube 750", 750 Wh |
| Oplader: | BOSCH 4 A |
| Controller: | BOSCH "BRC3600", LED-fjernbetjening |
| Display: | BOSCH "Kiox 500", 4-trins, fjernbetjening, skubbehjælpemiddel |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | RODI "Blackrock 25", 25-622, skivebremse med 32 huller, enkelt øje, sort |
| Eger: | MACH 1 |
| Fornav: | FORMULA "DC-511", 15 x 110 mm, stikaksel |
| Bagnav: | FORMULA "EHL-148S", 12 x 148 mm Boost, stikaksel, 6-hul |
| Dæk for: | CONTINENTAL "Contact Cruiser", 50-622, Reflex |
| Dæk bag: | CONTINENTAL "Contact Cruiser", 50-622, Reflex |
| Styr: | LEVELNINE "Trekking", 660 mm, Ø 31,8 mm |
| Frempind: | LEVELNINE "Adjustable", 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 65 mm lang, sort |
| Greb: | CONTEC "MERGE Mountain Comfort", 140 mm, G-Link, sort/grå |
| Sadel: | Selle Royal "Vivo Ergo", moderat bred |
| Sadelpind: | ERGOTEC "SP 10.0", Ø 27,2 mm, 350 mm lang, 45 mm fjedervandring, 15 mm forskydning |
| Kædeskærm: | HESLING "Move" |
| Skærme: | Curana "Apollo 65" |
| Bagagebære: | atranvelo "Commute Pro" |
| Lys for: | CONTEC "DLUX 120 E+", 120 lux |
| Lys bag: | CONTEC "TL-335 E-Stop", stoplys |
| Batterilås: | AXA "Blok XXL" |
| Støtteben: | URSUS "R81 - Wave Rear" |
| Pedaler: | UNION "SP-827" |
Tekniske data
| Kategori: | Trekkingcykel |
| Elcykel: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 750 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Bølge |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 42 cm |
| Hjulstørrelse: | 28" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 9-speed |
| Gear: | 1x 9-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Cues |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 100 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, Elektronisk skubbehjælpning |
| Zulässiges Systemgewicht: | 130 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | sort |
| Farvebetegnelse: | shadowgrey metallic matt / black metallic matt |
| Vægt: | 28,50 kg |
| EAN | 4251971169265 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 580 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 455 mm |
| G - Hovedrør: | 165 mm |
| H - Nå!: | 396 mm |
| I - Stak: | 671 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.139 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 455 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm |
| H - Nå!: | 415 mm |
| I - Stak: | 675 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.159 mm |
| A - Sadelrør: | 500 mm |
| B - OVERRØR: | 620 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 455 mm |
| G - Hovedrør: | 160 mm |
| H - Nå!: | 432 mm |
| I - Stak: | 685 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.180 mm |
| A - Sadelrør: | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 455 mm |
| G - Hovedrør: | 160 mm |
| H - Nå!: | 452 mm |
| I - Stak: | 685 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.200 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 420 mm | 460 mm | 500 mm | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 580 mm | 600 mm | 620 mm | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° | 68° | 68° | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm | 65 mm | 65 mm | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° | 75° | 75° | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 455 mm | 455 mm | 455 mm | 455 mm |
| G - Hovedrør: | 165 mm | 150 mm | 160 mm | 160 mm |
| H - Nå!: | 396 mm | 415 mm | 432 mm | 452 mm |
| I - Stak: | 671 mm | 675 mm | 685 mm | 685 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.139 mm | 1.159 mm | 1.180 mm | 1.200 mm |