Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-SUV ➜ Material: Aluminium ✓ Gewicht: 26,00 kg ✓ Laufradgröße: 29" ✓ Gänge: 9-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Xyron C 2.0 Fuld affjedring "
"Xyron C 2.0" er en SUV-cykel til alle, der søger komfort, sikkerhed og ydeevne i en sporty pakke. Den fulde affjedring med 150 mm fjedervandring for og bag sikrer afslappet glidning over asfalt, grus og skovstier. Geometrien giver dig en aktiv, men ergonomisk afbalanceret kørestilling - med direkte kontrol over styret og effektiv pedalering, selv på længere ture.
Takket være Bosch mellemmotoren og batteriet på 800 Wh kan du køre kraftfuldt og udholdende med op til 25 km/t. Shimano-gearene giver dig præcise gearskift, mens de hydrauliske bremseklodser sikrer pålidelig deceleration. Rammearkitekturen med kort frempind, flad styrevinkel og lang akselafstand giver cyklen sikre køreegenskaber - selv ved højere hastigheder.
Med skærme, let aftageligt batteri, HTM 2.0-bagagebærer foran, BCM-modul og Range Extender klar er du klar til pendling, weekendture og spontane udflugter i landskabet.
Takket være Bosch mellemmotoren og batteriet på 800 Wh kan du køre kraftfuldt og udholdende med op til 25 km/t. Shimano-gearene giver dig præcise gearskift, mens de hydrauliske bremseklodser sikrer pålidelig deceleration. Rammearkitekturen med kort frempind, flad styrevinkel og lang akselafstand giver cyklen sikre køreegenskaber - selv ved højere hastigheder.
Med skærme, let aftageligt batteri, HTM 2.0-bagagebærer foran, BCM-modul og Range Extender klar er du klar til pendling, weekendture og spontane udflugter i landskabet.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Fully Intube Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | SUNTOUR "XCR36X", 150 mm |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock |
| Affjedring: | FOX "Float Rhythm", 2 Pos. |
| Pedalarme: | MIRANDA "Virage", Q12, 165mm |
| Tandhjul: | MIRANDA "36T w Guard" |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "HD-M530" |
| Bremsegreb: | TEKTRO "HD-M530" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR203-45", 203 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR180-45 2,3", 180 mm |
| Skifter: | SHIMANO "CUES SL-U4010-9R" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Cues RD-U4000", 9-speed |
| Kassette: | SHIMANO "CS-LG300-9", 11-46 Z. |
| Kæde: | SHIMANO "CN-LG500" |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor Gen.5 "Performance CX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 800", Lithium-Ionen mit BMS, HOR w. SOP Pivot |
| Oplader: | Bosch 4 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "Purion 200" |
| Display: | BOSCH "Purion 200" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | CONWAY "TRYP 30" |
| Eger: | Niro |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | SHIMANO "FH-TC500", 12 x 148mm |
| Dæk for: | SCHWALBE "Marathon Plus MTB"", 57-622 |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Marathon Plus MTB"", 57-622 |
| Styr: | LEVEL 9 "Low Riser", 31,8, 720 mm |
| Frempind: | LEVEL 9 "Adjustable", 65 mm |
| Greb: | SQLAB "70X" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "SRX+", 145mm |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", 31,6 mm, 125 mm |
| Skærme: | CURANA "Apollo 75" |
| Bagagebære: | MASSLOAD "MIK", inkl. Federklappe |
| Lys for: | HERRMANS "MR5" |
| Lys bag: | AXA "Juno E-Bike", Brake Light |
| Støtteben: | HEBIE "0650 M Abstellheld IC" |
| Pedaler: | VP "VPE-527" |
Tekniske data
| Kategori: | SUV |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 800 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 39 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 9-speed |
| Gear: | 1x 9-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Cues |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 150 mm |
| Rammefjederens vandring: | 150 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | grå |
| Farvebetegnelse: | darkgrey matt |
| Vægt: | 26,00 kg |
| EAN | 4251971176096 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 390 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm |
| H - Nå!: | 445 mm |
| I - Stak: | 614 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.229 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 592 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm |
| H - Nå!: | 465 mm |
| I - Stak: | 623 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.249 mm |
| A - Sadelrør: | 440 mm |
| B - OVERRØR: | 615 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 485 mm |
| I - Stak: | 637 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.269 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 638 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 505 mm |
| I - Stak: | 651 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.289 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 390 mm | 420 mm | 440 mm | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm | 592 mm | 615 mm | 638 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° | 65° | 65° | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm | 40 mm | 40 mm | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° | 78° | 78° | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm | 452 mm | 452 mm | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm | 115 mm | 130 mm | 145 mm |
| H - Nå!: | 445 mm | 465 mm | 485 mm | 505 mm |
| I - Stak: | 614 mm | 623 mm | 637 mm | 651 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.229 mm | 1.249 mm | 1.269 mm | 1.289 mm |