Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-SUV ➜ Material: Aluminium ✓ Farbe: grau ✓ Gewicht: 28,70 kg ✓ Laufradgröße: 29" ✓ Gänge: 5-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Cairon SUV 6.0 B Auto Diamant "
"Cairon SUV 6.0 B Auto" er din smarte følgesvend til urbane eventyr og sportslige pauser. Bosch mellemmotoren med Smart System giver kraftig assistance op til 25 km/t - kombineret med et 800 Wh batteri, der nemt kan fjernes fra toppen af underrøret. SUV'en er klar til range extender for endnu mere rækkevidde.
Takket være den intelligente Autoshift-funktion vælger motoren og bagskifteren automatisk det optimale gear, når du stopper - for en jævn, kraftfuld start, ligesom en automatisk gearkasse i en bil.
Den vedligeholdelsesvenlige kombination af remtræk og 5-trins Shimano "Nexus"-navgear sikrer en jævn og pålidelig kørsel - ideel til alle, der elsker komfort og teknologi. Takket være HTM 2.0-bagagebæreren foran kan du nemt montere forskelligt tilbehør. 120 mm gaffelvandring, 29" hjul og et robust aluminiumsstel giver dig stabilitet og køreglæde - selv med en fuld last på op til 140 kg.
Takket være den intelligente Autoshift-funktion vælger motoren og bagskifteren automatisk det optimale gear, når du stopper - for en jævn, kraftfuld start, ligesom en automatisk gearkasse i en bil.
Den vedligeholdelsesvenlige kombination af remtræk og 5-trins Shimano "Nexus"-navgear sikrer en jævn og pålidelig kørsel - ideel til alle, der elsker komfort og teknologi. Takket være HTM 2.0-bagagebæreren foran kan du nemt montere forskelligt tilbehør. 120 mm gaffelvandring, 29" hjul og et robust aluminiumsstel giver dig stabilitet og køreglæde - selv med en fuld last på op til 140 kg.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Intube Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | SUNTOUR "Mobie34 Air NLO", Boost, 120 mm |
| Styrfitting: | ACROS "ICR ZS56-ZS56", Blocklock |
| Pedalarme: | MIRANDA "Virage", Q12, 165mm |
| Tandhjul: | GATES "CDX w Guard", 46 Z. |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "HD-M535", 4/4-Kolben |
| Bremsegreb: | TEKTRO "HD-M535" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR203-45, 203 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR180-45 2,3", 180 mm |
| Skifter: | SHIMANO "Shift Switch SW-EN605" |
| Bagskifter: | SHIMANO "NexusSG-C7050-5D Di2", 5-speed |
| Kassette: | GATES "CDX", 32 Z. |
| Kæde: | GATES "CDX Belt", 125 Z. |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor "Performance PX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 800", Lithium-Ionen mit BMS, HOR w. SOP Pivot |
| Oplader: | Bosch 4 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "Mini Remote" |
| System Interface: | BOSCH "BRC3100" |
| Display: | BOSCH "Kiox 300" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | CONWAY "TRYP 30" |
| Eger: | Niro |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | SHIMANO "NexusSG-C7050-5D Di2" |
| Dæk for: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-622 |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-622 |
| Styr: | PMG "Riser", 9°, 720 mm |
| Frempind: | SATORI "Python ICR adjustable", 90mm |
| Greb: | CONTEC "Tour Wing" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "Vivo Athletic Wide" |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", 31,6 mm, 75 mm |
| Skærme: | CURANA "Apollo 75" |
| Bagagebære: | MASSLOAD "MIK HD", inkl. Federklappe |
| Lys for: | HERRMANS "MR9" |
| Lys bag: | AXA "Juno E-Bike", Brake Light |
| Støtteben: | URSUS "MOOI Plus", 40 mm |
| Pedaler: | VP "VPE-547P" |
Tekniske data
| Kategori: | SUV |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line PX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 800 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Diamant |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 41 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Hjulhjul |
| Gearing: | 5-speed |
| Gear: | 1x_5-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Nexus |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 120 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | grå |
| Farvebetegnelse: | metallic grey matt |
| Vægt: | 28,70 kg |
| EAN | 4251971175570 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 410 mm |
| B - OVERRØR: | 585 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 413 mm |
| I - Stak: | 651 mm |
| J - Projektionshøjde: | 764 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.186 mm |
| A - Sadelrør: | 450 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 430 mm |
| I - Stak: | 651 mm |
| J - Projektionshøjde: | 768 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.202 mm |
| A - Sadelrør: | 490 mm |
| B - OVERRØR: | 620 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° |
| D - Frempind længde: | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 449 mm |
| I - Stak: | 660 mm |
| J - Projektionshøjde: | 769 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.225 mm |
| A - Sadelrør: | 530 mm |
| B - OVERRØR: | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° |
| D - Frempind længde: | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 470 mm |
| I - Stak: | 660 mm |
| J - Projektionshøjde: | 775 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.246 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 410 mm | 450 mm | 490 mm | 530 mm |
| B - OVERRØR: | 585 mm | 600 mm | 620 mm | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° | 66° | 66° | 66° |
| D - Frempind længde: | 80 mm | 80 mm | 100 mm | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° | 75° | 75° | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm | 466 mm | 466 mm | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm | 120 mm | 130 mm | 130 mm |
| H - Nå!: | 413 mm | 430 mm | 449 mm | 470 mm |
| I - Stak: | 651 mm | 651 mm | 660 mm | 660 mm |
| J - Projektionshøjde: | 764 mm | 768 mm | 769 mm | 775 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.186 mm | 1.202 mm | 1.225 mm | 1.246 mm |