Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-SUV ➜ Material: Aluminium ✓ Farbe: grau ✓ Gewicht: 31,60 kg ✓ Laufradgröße: 27" ✓ Gänge: Stufenlos ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Cairon SUV FS 8.0 B Bølge "
Uanset om det er til hverdagsbrug eller eventyr - "Cairon SUV FS 8.0 B" ledsager dig stilfuldt og pålideligt. Det smukt integrerede bagagebærer, belysningssystemet og den robuste sidestøtte gør SUV'en velegnet til hverdagsbrug uden at miste sin sportslige karakter.
Med sine 27" hjul og 120 mm fjedervandring for og bag kan du nyde komfort og kontrol på alle overflader. Takket være HTM 2.0-frontbagagebærer, kompatibilitet med barnestole og anhængere og Range Extender-beredskab er du fleksibel, når du rejser. BCM-modulet sikrer smarte tilslutningsmuligheder, mens eMTB+-tilstanden giver ekstra kraft på bjerget.
Drevet leveres af en Bosch centermotor med Smart System, kombineret med et 800 Wh batteri og det trinløse Enviolo TR navgear med vedligeholdelsesfrit remtræk - støjsvagt, rent og behageligt ukompliceret.
Med sine 27" hjul og 120 mm fjedervandring for og bag kan du nyde komfort og kontrol på alle overflader. Takket være HTM 2.0-frontbagagebærer, kompatibilitet med barnestole og anhængere og Range Extender-beredskab er du fleksibel, når du rejser. BCM-modulet sikrer smarte tilslutningsmuligheder, mens eMTB+-tilstanden giver ekstra kraft på bjerget.
Drevet leveres af en Bosch centermotor med Smart System, kombineret med et 800 Wh batteri og det trinløse Enviolo TR navgear med vedligeholdelsesfrit remtræk - støjsvagt, rent og behageligt ukompliceret.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Intube WaveFully Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | SUNTOUR "Mobie34 Air NLO", Boost, 120 mm |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock |
| Affjedring: | FOX "Float Rhythm", 2 Pos. |
| Pedalarme: | MIRANDA "Virage", Q12, 165mm |
| Tandhjul: | GATES "CDX w Guard", 50 Z. |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "HD-T6040" |
| Bremsegreb: | TEKTRO "HD-T6040" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR203-54 2.3mm", 203 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR180-54 2.3mm", 180 mm |
| Skifter: | ENVIOLO "MC-Twist Display" |
| Bagskifter: | ENVIOLO "TR" |
| Kassette: | GATES "CDX", 24 Z. |
| Kæde: | GATES "CDX Belt", 132 Z. |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor Gen.5 "Performance CX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 800", Lithium-Ionen mit BMS, HOR w. SOP Pivot |
| Oplader: | Bosch 4 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "LED Remote" |
| Display: | BOSCH "Kiox 300" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | CONWAY "TRYP 30" |
| Eger: | Niro |
| Fornav: | FORMULA "DC 611", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | ENVIOLO "TR", Stufenlos |
| Dæk for: | SCHWALBE "Johnny Watts"", 60-584 |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Johnny Watts"", 60-584 |
| Styr: | SATORI "Noir", 15° backsweep, 660 mm |
| Frempind: | SATORI "Python ICR adjustable", 65mm |
| Greb: | CONTEC "Tour Wing" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "Vivo Moderat Ergo" |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", 31,6 mm, 75 mm |
| Skærme: | CURANA "Apollo 75" |
| Bagagebære: | MASSLOAD "MIK HD", inkl. Federklappe |
| Lys for: | TRELOCK "Lighthammer 130 LS930" |
| Lys bag: | AXA "Juno E-Bike", Brake Light |
| Støtteben: | URSUS "MOOI Plus", 40 mm |
| Pedaler: | VP "VPE-547P" |
Tekniske data
| Kategori: | SUV |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 800 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Bølge |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 42 cm |
| Hjulstørrelse: | 27" |
| Gearskiftet ype: | Hjulhjul |
| Gearing: | Trinløs |
| Gearskifte mærke: | Enviolo |
| Gearskifte model: | TR |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 120 mm |
| Rammefjederens vandring: | 120 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | grå |
| Farvebetegnelse: | metallic grey matt |
| Vægt: | 31,60 kg |
| EAN | 4251971176058 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 580 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 499 mm |
| G - Hovedrør: | 155 mm |
| H - Nå!: | 410 mm |
| I - Stak: | 638 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.207 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 499 mm |
| G - Hovedrør: | 160 mm |
| H - Nå!: | 428 mm |
| I - Stak: | 643 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.227 mm |
| A - Sadelrør: | 500 mm |
| B - OVERRØR: | 620 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 499 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 445 mm |
| I - Stak: | 652 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.248 mm |
| A - Sadelrør: | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 110 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 499 mm |
| G - Hovedrør: | 180 mm |
| H - Nå!: | 461 mm |
| I - Stak: | 661 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.268 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 420 mm | 460 mm | 500 mm | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 580 mm | 600 mm | 620 mm | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° | 68° | 68° | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm | 90 mm | 90 mm | 110 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° | 75° | 75° | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 499 mm | 499 mm | 499 mm | 499 mm |
| G - Hovedrør: | 155 mm | 160 mm | 170 mm | 180 mm |
| H - Nå!: | 410 mm | 428 mm | 445 mm | 461 mm |
| I - Stak: | 638 mm | 643 mm | 652 mm | 661 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.207 mm | 1.227 mm | 1.248 mm | 1.268 mm |