Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-SUV ➜ Material: Aluminium ✓ Farbe: rot ✓ Gewicht: 29,80 kg ✓ Laufradgröße: 27" ✓ Gänge: 11-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Cairon SUV FS 6.0 Auto Bølge "
Uanset om det er bytrafik, skovstier eller weekendture - "Cairon SUV FS 6.0 Auto" tilpasser sig fleksibelt til dit liv. Med et aluminiumsstel, 27" hjul og 120 mm fjedervandring for og bag kan du nyde komfort og stabilitet på ethvert underlag.
Praktisk: HTM 2.0-bagagebæreren foran giver smarte transportløsninger, cyklen er godkendt til barnestole og anhængere og klar til Range Extender, så du kan forlænge dine ture. Takket være BCM-modulets parathed er du også ideelt vist digitalt.
Bosch-midtermotoren med Smart System, et 800 Wh batteri (kan nemt fjernes fra toppen) og Shimano 11-trins bagskiftergear er en førsteklasses tilføjelse.
kædegear - for pålidelig støtte og jævne gearskift, uanset hvor du kører. Når det bliver stejlere, giver eMTB+-tilstanden et ekstra boost.
Takket være den intelligente Autoshift-funktion vælger motoren og bagskifteren automatisk det optimale gear, når du stopper - for en jævn og kraftfuld start, ligesom i en automatisk bil.
Praktisk: HTM 2.0-bagagebæreren foran giver smarte transportløsninger, cyklen er godkendt til barnestole og anhængere og klar til Range Extender, så du kan forlænge dine ture. Takket være BCM-modulets parathed er du også ideelt vist digitalt.
Bosch-midtermotoren med Smart System, et 800 Wh batteri (kan nemt fjernes fra toppen) og Shimano 11-trins bagskiftergear er en førsteklasses tilføjelse.
kædegear - for pålidelig støtte og jævne gearskift, uanset hvor du kører. Når det bliver stejlere, giver eMTB+-tilstanden et ekstra boost.
Takket være den intelligente Autoshift-funktion vælger motoren og bagskifteren automatisk det optimale gear, når du stopper - for en jævn og kraftfuld start, ligesom i en automatisk bil.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Intube WaveFully Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | SUNTOUR "Mobie34 Air NLO", Boost, 120 mm |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock |
| Affjedring: | FOX "Float Rhythm", 2 Pos. |
| Pedalarme: | MIRANDA "Virage", Q12, 165mm |
| Tandhjul: | MIRANDA "36T w Guard" |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "HD-M535", 4/4-Kolben |
| Bremsegreb: | TEKTRO "HD-M535" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR203-45, 203 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR180-45 2,3", 180 mm |
| Skifter: | SHIMANO "SW-EN605" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Cues RD-U8050 Di2", 11-speed |
| Kassette: | SHIMANO "CS-LG400-11", 11-50 Z. |
| Kæde: | SHIMANO "CN-LG500" |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor Gen.5 "Performance CX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 800", Lithium-Ionen mit BMS, HOR w. SOP Pivot |
| Oplader: | Bosch 4 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "LED Remote" |
| Display: | BOSCH "Kiox 300" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | CONWAY "TRYP 30" |
| Eger: | Niro |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | SHIMANO "FH-TC500", 12 x 148mm |
| Dæk for: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-584 |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-584 |
| Styr: | SATORI "Noir", 15° backsweep, 660 mm |
| Frempind: | SATORI "Python ICR adjustable", 65mm |
| Greb: | CONTEC "Tour Wing" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "Vivo Moderat Ergo" |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", 31,6 mm, 75 mm |
| Skærme: | CURANA "Apollo 75" |
| Bagagebære: | MASSLOAD "MIK HD", inkl. Federklappe |
| Lys for: | HERRMANS "MR9" |
| Lys bag: | AXA "Juno E-Bike", Brake Light |
| Støtteben: | URSUS "MOOI Plus", 40 mm |
| Pedaler: | VP "VPE-547P" |
Tekniske data
| Kategori: | SUV |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 800 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Bølge |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 42 cm |
| Hjulstørrelse: | 27" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 11-speed |
| Gear: | 1x 11-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Cues |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 120 mm |
| Rammefjederens vandring: | 120 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | rød |
| Farvebetegnelse: | rustred matt |
| Vægt: | 29,80 kg |
| EAN | 4251971175891 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 580 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 499 mm |
| G - Hovedrør: | 155 mm |
| H - Nå!: | 410 mm |
| I - Stak: | 638 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.207 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 499 mm |
| G - Hovedrør: | 160 mm |
| H - Nå!: | 428 mm |
| I - Stak: | 643 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.227 mm |
| A - Sadelrør: | 500 mm |
| B - OVERRØR: | 620 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 499 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 445 mm |
| I - Stak: | 652 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.248 mm |
| A - Sadelrør: | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 110 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 499 mm |
| G - Hovedrør: | 180 mm |
| H - Nå!: | 461 mm |
| I - Stak: | 661 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.268 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 420 mm | 460 mm | 500 mm | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 580 mm | 600 mm | 620 mm | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° | 68° | 68° | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm | 90 mm | 90 mm | 110 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° | 75° | 75° | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 499 mm | 499 mm | 499 mm | 499 mm |
| G - Hovedrør: | 155 mm | 160 mm | 170 mm | 180 mm |
| H - Nå!: | 410 mm | 428 mm | 445 mm | 461 mm |
| I - Stak: | 638 mm | 643 mm | 652 mm | 661 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.207 mm | 1.227 mm | 1.248 mm | 1.268 mm |