Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-SUV ➜ Material: Aluminium ✓ Gewicht: 28,50 kg ✓ Laufradgröße: 27" ✓ Gänge: 8-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Intube Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | SUNTOUR "XCM32 LOR", Boost, 120 mm |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock |
| Pedalarme: | MIRANDA "Virage", Q12, 165mm |
| Tandhjul: | GATES "CDC w Guard", 46 Z. |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "HD-M280" |
| Bremsegreb: | TEKTRO "HD-M280" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR180-35", 180 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR180-35", 180 mm |
| Skifter: | SHIMANO "Nexus SL-C6001-8" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Nexus SG-C6001-8D", 8-speed |
| Kassette: | GATES "CDC Centertrack", 22 Z. |
| Kæde: | GATES "CDC Centertrack Belt", 120 Z. |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor "Performance", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 800", Lithium-Ionen mit BMS, HOR w. SOP Pivot |
| Oplader: | Bosch 2 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "Purion 200" |
| Display: | BOSCH "Purion 200" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | CONWAY "TRYP 30" |
| Eger: | Niro |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | SHIMANO "Nexus SG-C6001-8D" |
| Dæk for: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-584 |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-584 |
| Styr: | SATORI |
| Frempind: | SATORI "Hatchback adjustable", 70mm |
| Greb: | CONTEC "Tour Wing" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "Vivo Moderat Ergo" |
| Sadelpind: | JD "Two Piece Alloy", 31,6 mm, 350 mm |
| Skærme: | CURANA "Apollo 75" |
| Bagagebære: | MASSLOAD "MIK HD", inkl. Federklappe |
| Lys for: | HERRMANS "MR5" |
| Lys bag: | AXA "Juno E-Bike", Brake Light |
| Støtteben: | URSUS "MOOI Plus", 40 mm |
| Pedaler: | VP "VPE-527" |
Tekniske data
| Kategori: | SUV |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 800 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Bølge |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 41 cm |
| Hjulstørrelse: | 27" |
| Gearskiftet ype: | Hjulhjul |
| Gearing: | 8-speed |
| Gear: | 1x 8-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Nexus |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 120 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | rød |
| Farvebetegnelse: | burgundy matt |
| Vægt: | 28,50 kg |
| EAN | 4251971181328 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 410 mm |
| B - OVERRØR: | 585 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° |
| D - Frempind længde: | 60 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 155 mm |
| H - Nå!: | 400 mm |
| I - Stak: | 667 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.168 mm |
| A - Sadelrør: | 450 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 160 mm |
| H - Nå!: | 413 mm |
| I - Stak: | 674 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.177 mm |
| A - Sadelrør: | 490 mm |
| B - OVERRØR: | 620 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 429 mm |
| I - Stak: | 686 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.192 mm |
| A - Sadelrør: | 530 mm |
| B - OVERRØR: | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 180 mm |
| H - Nå!: | 447 mm |
| I - Stak: | 695 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.213 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 410 mm | 450 mm | 490 mm | 530 mm |
| B - OVERRØR: | 585 mm | 600 mm | 620 mm | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° | 68° | 68° | 68° |
| D - Frempind længde: | 60 mm | 80 mm | 80 mm | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° | 75° | 75° | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm | 466 mm | 466 mm | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 155 mm | 160 mm | 170 mm | 180 mm |
| H - Nå!: | 400 mm | 413 mm | 429 mm | 447 mm |
| I - Stak: | 667 mm | 674 mm | 686 mm | 695 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.168 mm | 1.177 mm | 1.192 mm | 1.213 mm |