Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-SUV ➜ Material: Aluminium ✓ Farbe: grau ✓ Gewicht: 28,50 kg ✓ Laufradgröße: 27" ✓ Gänge: 5-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Cairon C 2.0 B RBN Bølge "
Har du lyst til en aktiv og sporty livsstil? Med vores "Cairon C 2.0 fodbremse" får du præcis det! Bosch mellemmotoren med 800 Wh batteri giver dig kraftfuld støtte, mens det vedligeholdelsesvenlige remtræk og Shimano "Nexus" navet sikrer en jævn og ren køreadfærd. Desuden giver coaster brake-navet dig et velkendt plus i sikkerhed og komfort - især i bytrafikken.
Bump i skoven eller brosten? De 29" hjul og 120 mm fjedergaffel bøjer dem simpelthen væk. Rammens geometri giver dig en dynamisk, men afslappet kørestilling - med effektiv pedalering, godt overblik og stabil kontrol. Det sikres af den afbalancerede rørlængdefordeling og det gennemtænkte vinkeldesign. Selv når du kører hurtigt eller er fuldt lastet, forbliver cyklen selvsikker og retningsstabil.
Praktisk: Batteriet kan nemt fjernes fra toppen. Med HTM 2.0-bagagebæreren foran, BCM-modulet og Range Extender klar er du fleksibel til touring, pendling eller shopping. En rigtig SUV-cykel til alle, der ønsker at leve et aktivt liv - uden at gå på kompromis.
Bump i skoven eller brosten? De 29" hjul og 120 mm fjedergaffel bøjer dem simpelthen væk. Rammens geometri giver dig en dynamisk, men afslappet kørestilling - med effektiv pedalering, godt overblik og stabil kontrol. Det sikres af den afbalancerede rørlængdefordeling og det gennemtænkte vinkeldesign. Selv når du kører hurtigt eller er fuldt lastet, forbliver cyklen selvsikker og retningsstabil.
Praktisk: Batteriet kan nemt fjernes fra toppen. Med HTM 2.0-bagagebæreren foran, BCM-modulet og Range Extender klar er du fleksibel til touring, pendling eller shopping. En rigtig SUV-cykel til alle, der ønsker at leve et aktivt liv - uden at gå på kompromis.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Intube Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | SUNTOUR "XCM34 LOR", Boost, 120 mm |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock |
| Pedalarme: | MIRANDA "Virage", Q12, 165mm |
| Tandhjul: | GATES "CDX w Guard", 46 Z. |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "HD-M280" |
| Bremsegreb: | TEKTRO "HD-M280" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR180-35", 180 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR180-35", 180 mm |
| Skifter: | SHIMANO "NexusSL-C7000-5" |
| Bagskifter: | SHIMANO "NexusSG-C7000-5CD", 5-speed |
| Kassette: | GATES "CDX", 32 Z. |
| Kæde: | GATES "CDX Belt", 125 Z. |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor "Performance PX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 800", Lithium-Ionen mit BMS, HOR w. SOP Pivot |
| Oplader: | Bosch 2 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "LED Remote" |
| Display: | BOSCH "Kiox 300" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | CONWAY "TRYP 30" |
| Eger: | Niro |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | SHIMANO "NexusSG-C7000-5CD" |
| Dæk for: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-584 |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-584 |
| Styr: | SATORI "Noir", 15° backsweep, 660 mm |
| Frempind: | SATORI "Hatchback adjustable", 70mm |
| Greb: | CONTEC "Tour Wing" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "Vivo Moderat Ergo" |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", 31,6 mm, 75 mm |
| Skærme: | CURANA "Apollo 75" |
| Bagagebære: | MASSLOAD "MIK HD", inkl. Federklappe |
| Lys for: | HERRMANS "MR5" |
| Lys bag: | AXA "Juno E-Bike", Brake Light |
| Støtteben: | URSUS "MOOI Plus", 40 mm |
| Pedaler: | VP "VPE-527" |
Tekniske data
| Kategori: | SUV |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line PX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 800 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Bølge |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 41 cm |
| Hjulstørrelse: | 27" |
| Gearskiftet ype: | Hjulhjul |
| Gearing: | 5-speed |
| Gear: | 1x_5-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Nexus |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 120 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | grå |
| Farvebetegnelse: | anthracite matt |
| Vægt: | 28,50 kg |
| EAN | 4251971177666 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 410 mm |
| B - OVERRØR: | 585 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° |
| D - Frempind længde: | 60 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 155 mm |
| H - Nå!: | 400 mm |
| I - Stak: | 667 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.168 mm |
| A - Sadelrør: | 450 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 160 mm |
| H - Nå!: | 413 mm |
| I - Stak: | 674 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.177 mm |
| A - Sadelrør: | 490 mm |
| B - OVERRØR: | 620 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 429 mm |
| I - Stak: | 686 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.192 mm |
| A - Sadelrør: | 530 mm |
| B - OVERRØR: | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 180 mm |
| H - Nå!: | 447 mm |
| I - Stak: | 695 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.213 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 410 mm | 450 mm | 490 mm | 530 mm |
| B - OVERRØR: | 585 mm | 600 mm | 620 mm | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° | 68° | 68° | 68° |
| D - Frempind længde: | 60 mm | 80 mm | 80 mm | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° | 75° | 75° | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm | 466 mm | 466 mm | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 155 mm | 160 mm | 170 mm | 180 mm |
| H - Nå!: | 400 mm | 413 mm | 429 mm | 447 mm |
| I - Stak: | 667 mm | 674 mm | 686 mm | 695 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.168 mm | 1.177 mm | 1.192 mm | 1.213 mm |