Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-SUV ➜ Material: Aluminium ✓ Farbe: blau ✓ Gewicht: 27,00 kg ✓ Laufradgröße: 29" ✓ Gänge: 9-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Cairon C 1.0 600 Diamant "
Har du lyst til at komme ud - bare komme af sted, lægge hverdagen bag dig og fordybe dig i naturen? "Cairon C 1.0" gør det muligt. Denne SUV giver dig en sporty og komfortabel køreoplevelse, der er lige så imponerende på skovstier, grusveje og gennem bylandskaber. Geometrien sikrer direkte styring
styring, stabil retningsstabilitet og en afslappet kørestilling - perfekt til aktive ture med masser af kontrol. Med 29" hjul, 120 mm fjedergaffel og et robust aluminiumsstel kan du rulle over ujævnheder med selvtillid.
Bosch-midtermotoren med Smart System giver dig pålidelig kraft, batteriet på 600 Wh / 800 Wh sikrer en solid / god rækkevidde, og eMTB+-tilstanden giver dig et ekstra boost på bjerget. Shimano 9-trins gearkassen skifter præcist, og de hydrauliske Bremseklodser griber sikkert fat - i alle situationer. Skærme og en tilladt totalvægt på 140 kg gør cyklen velegnet til hverdagsbrug - og takket være Bosch PowerMore 250-kompatibilitet er du også ideelt forberedt til længere ture.
styring, stabil retningsstabilitet og en afslappet kørestilling - perfekt til aktive ture med masser af kontrol. Med 29" hjul, 120 mm fjedergaffel og et robust aluminiumsstel kan du rulle over ujævnheder med selvtillid.
Bosch-midtermotoren med Smart System giver dig pålidelig kraft, batteriet på 600 Wh / 800 Wh sikrer en solid / god rækkevidde, og eMTB+-tilstanden giver dig et ekstra boost på bjerget. Shimano 9-trins gearkassen skifter præcist, og de hydrauliske Bremseklodser griber sikkert fat - i alle situationer. Skærme og en tilladt totalvægt på 140 kg gør cyklen velegnet til hverdagsbrug - og takket være Bosch PowerMore 250-kompatibilitet er du også ideelt forberedt til længere ture.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Intube Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | SUNTOUR "XCM32 LOR", Boost, 120 mm |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock |
| Pedalarme: | MIRANDA "Virage", Q12, 165mm |
| Tandhjul: | MIRANDA "36T w Guard" |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "HD-M280" |
| Bremsegreb: | TEKTRO "HD-M280" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR180-35", 180 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR180-35", 180 mm |
| Skifter: | SHIMANO "CUES SL-U4010-9R" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Cues RD-U4000", 9-speed |
| Kassette: | SHIMANO "CS-LG300-9", 11-46 Z. |
| Kæde: | SHIMANO "CN-LG500" |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor "Performance PX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 600", Lithium-Ionen mit BMS, HOR w. SOP Pivot |
| Oplader: | Bosch 2 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "Purion 200" |
| Display: | BOSCH "Purion 200" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | CONWAY "TRYP 30" |
| Eger: | Niro |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | SHIMANO "FH-TC500", 12 x 148mm |
| Dæk for: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-622 |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-622 |
| Styr: | PMG "Riser", 9°, 720 mm |
| Frempind: | SATORI "Hatchback adjustable", 70mm |
| Greb: | CONTEC "Tour Wing" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "Vivo Athletic Wide" |
| Sadelpind: | JD "Two Piece Alloy", 31,6 mm, 350 mm |
| Skærme: | CURANA "Apollo 75" |
| Bagagebære: | MASSLOAD "MIK HD", inkl. Federklappe |
| Lys for: | HERRMANS "MR5" |
| Lys bag: | AXA "Juno E-Bike", Brake Light |
| Støtteben: | URSUS "MOOI Plus", 40 mm |
| Pedaler: | VP "VPE-527" |
Tekniske data
| Kategori: | SUV |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line PX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 600 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Diamant |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 41 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 9-speed |
| Gear: | 1x 9-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Cues |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 120 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | blå |
| Farvebetegnelse: | deepblue matt |
| Vægt: | 27,00 kg |
| EAN | 4251971174771 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 410 mm |
| B - OVERRØR: | 585 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 413 mm |
| I - Stak: | 651 mm |
| J - Projektionshøjde: | 764 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.186 mm |
| A - Sadelrør: | 450 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 430 mm |
| I - Stak: | 651 mm |
| J - Projektionshøjde: | 768 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.202 mm |
| A - Sadelrør: | 490 mm |
| B - OVERRØR: | 620 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° |
| D - Frempind længde: | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 449 mm |
| I - Stak: | 660 mm |
| J - Projektionshøjde: | 769 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.225 mm |
| A - Sadelrør: | 530 mm |
| B - OVERRØR: | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° |
| D - Frempind længde: | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 470 mm |
| I - Stak: | 660 mm |
| J - Projektionshøjde: | 775 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.246 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 410 mm | 450 mm | 490 mm | 530 mm |
| B - OVERRØR: | 585 mm | 600 mm | 620 mm | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° | 66° | 66° | 66° |
| D - Frempind længde: | 80 mm | 80 mm | 100 mm | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° | 75° | 75° | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 466 mm | 466 mm | 466 mm | 466 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm | 120 mm | 130 mm | 130 mm |
| H - Nå!: | 413 mm | 430 mm | 449 mm | 470 mm |
| I - Stak: | 651 mm | 651 mm | 660 mm | 660 mm |
| J - Projektionshøjde: | 764 mm | 768 mm | 769 mm | 775 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.186 mm | 1.202 mm | 1.225 mm | 1.246 mm |