Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-MOUNTAINBIKE ➜ Material: Aluminium ✓ Farbe: grau ✓ Gewicht: 23,80 kg ✓ Laufradgröße: 29" ✓ Gänge: 12-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Xyron S 4.0 Fuld affjedring "
Vores "Xyron S 4.0" kombinerer alsidigheden fra en all-mountainbike med robustheden fra en endurocykel - perfekt til krævende ture og hurtige nedkørsler.
Det fuldt integrerede batteri på 600 Wh i det lukkede skrårør sikrer et rent, slankt look, som ikke kun ser godt ud, men også er praktisk. Takket være færre komponenter og et mere støjsvagt drev er den særligt imponerende, fordi den vejer mindre! Vores "Xyron S 4.0" vejer kun 23 kg: et topresultat!
Kombinationen med Bosch mellemmotoren giver dig værdifulde reserver og kraftig støtte, når du har brug for det - op ad bakke, på lange strækninger eller bare for at tilbringe mere tid i terrænet.
Takket være SRAM gearskifte og hydrauliske Bremseklodser har du fuld kontrol, uanset hvor ujævnt sporet bliver. Geometrien placerer dig i en aktiv, central position - for effektiv klatring og stabil håndtering ned ad bakke. Og med den skjulte støttefod forbliver cyklen gennemtænkt og funktionel i hverdagen.
Det fuldt integrerede batteri på 600 Wh i det lukkede skrårør sikrer et rent, slankt look, som ikke kun ser godt ud, men også er praktisk. Takket være færre komponenter og et mere støjsvagt drev er den særligt imponerende, fordi den vejer mindre! Vores "Xyron S 4.0" vejer kun 23 kg: et topresultat!
Kombinationen med Bosch mellemmotoren giver dig værdifulde reserver og kraftig støtte, når du har brug for det - op ad bakke, på lange strækninger eller bare for at tilbringe mere tid i terrænet.
Takket være SRAM gearskifte og hydrauliske Bremseklodser har du fuld kontrol, uanset hvor ujævnt sporet bliver. Geometrien placerer dig i en aktiv, central position - for effektiv klatring og stabil håndtering ned ad bakke. Og med den skjulte støttefod forbliver cyklen gennemtænkt og funktionel i hverdagen.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Fully Intube Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | FOX "36 Rhythm" |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock, 10mm High Stack |
| Affjedring: | FOX "Float Rhythm", 2 Pos. |
| Pedalarme: | SRAM "E90", 155 mm |
| Tandhjul: | SRAM "Transmission", 34 Z. |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | MAGURA "GUSTAV Elite", 4/4-Kolben |
| Bremsegreb: | MAGURA "GUSTAV Elite" |
| Bremseskive For: | MAGURA "MDR-S", 203 mm |
| Bremseskive Bag: | MAGURA "MDR-S", 203 mm |
| Skifter: | SRAM "E90" |
| Bagskifter: | SRAM "E90" |
| Kassette: | SRAM "XS1275", 10-52 Z. |
| Kæde: | SRAM "E70" |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor Gen.5 "Performance CX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 600", Lithium-Ionen mit BMS, SOP |
| Oplader: | Bosch 2 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "Mini Remote" |
| Display: | BOSCH "Kiox 400" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | NEWMEN "Performance 30 Base", 30-622 |
| Eger: | SAPIM |
| Fornav: | NEWMEN "Basic", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | NEWMEN "Basic", 12 x 148 mm, XD |
| Dæk for: | CONTINENTAL "Magnotal Trail soft" 60-622, black / bronze, TLE |
| Dæk bag: | CONTINENTAL "Magnotal Trail soft" 60-622, black / bronze, TLE |
| Styr: | LEVEL 9 "Race e35.0", Rise 35mm, 780 mm |
| Frempind: | LEVEL 9 "Race e35.0", 40mm |
| Greb: | SQLAB "70X" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "SRX+", 145mm |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", 31,6 mm, 125 mm |
Tekniske data
| Kategori: | Fuld affjedring |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 600 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 39 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | SRAM |
| Gearskifte model: | E90 |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 160 mm |
| Rammefjederens vandring: | 160 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | grå |
| Farvebetegnelse: | bronze matt / darkgrey matt |
| Vægt: | 23,80 kg |
| EAN | 4251971176690 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 390 mm |
| B - OVERRØR: | 573 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm |
| H - Nå!: | 435 mm |
| I - Stak: | 622 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.236 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 595 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm |
| H - Nå!: | 455 mm |
| I - Stak: | 630 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.256 mm |
| A - Sadelrør: | 440 mm |
| B - OVERRØR: | 618 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 475 mm |
| I - Stak: | 644 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.276 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 641 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 495 mm |
| I - Stak: | 658 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.296 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 390 mm | 420 mm | 440 mm | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 573 mm | 595 mm | 618 mm | 641 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° | 64° | 64° | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm | 40 mm | 40 mm | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° | 77° | 77° | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm | 453 mm | 453 mm | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm | 115 mm | 130 mm | 145 mm |
| H - Nå!: | 435 mm | 455 mm | 475 mm | 495 mm |
| I - Stak: | 622 mm | 630 mm | 644 mm | 658 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.236 mm | 1.256 mm | 1.276 mm | 1.296 mm |