Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-MOUNTAINBIKE ➜ Material: Aluminium ✓ Farbe: rot ✓ Gewicht: 25,70 kg ✓ Laufradgröße: 29" ✓ Gänge: 11-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Xyron S 2.0 Fuld affjedring "
Vores "XYRON S 2.0" markerer indgangen til Bosch MTB-verdenen! Takket være 160 mm fjedervandring, kraftig støtte og pålidelige komponenter er du perfekt udstyret til alt, hvad du sætter dig for!
Højdepunktet: Batteriet er fast integreret i det lukkede skrårør - det sparer en masse vægt, forenkler håndteringen og gør cyklen generelt mere støjsvag på stierne takket være færre dele! Geometrien er afbalanceret og responsiv - for præcis håndtering og gode klatreegenskaber.
Shimano gearskiftet med 11 gear sikrer bløde gearskift, mens TEKTRO stemplerne med 203 mm skiver giver dig fuld kontrol til enhver tid. Med elektronisk skubbehjælp, en tilladt totalvægt på 140 kg og gennemtænkt udstyr er vores "Xyron S 2.0" et ægte allroundtalent.
Højdepunktet: Batteriet er fast integreret i det lukkede skrårør - det sparer en masse vægt, forenkler håndteringen og gør cyklen generelt mere støjsvag på stierne takket være færre dele! Geometrien er afbalanceret og responsiv - for præcis håndtering og gode klatreegenskaber.
Shimano gearskiftet med 11 gear sikrer bløde gearskift, mens TEKTRO stemplerne med 203 mm skiver giver dig fuld kontrol til enhver tid. Med elektronisk skubbehjælp, en tilladt totalvægt på 140 kg og gennemtænkt udstyr er vores "Xyron S 2.0" et ægte allroundtalent.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Fully Intube Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | ROCK SHOX "Psylo Silver R" |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock, 10mm High Stack |
| Affjedring: | ROCKSHOX "Deluxe sel." |
| Pedalarme: | MIRANDA "Virage", 160 mm |
| Tandhjul: | MIRANDA "Virage", 34 Z. |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "HD-M535", 4/4-Kolben |
| Bremsegreb: | TEKTRO "HD-M535" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR203-45", 203 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR203-45", 203 mm |
| Skifter: | SHIMANO "Cues U6000" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Cues U6000", 11speed |
| Kassette: | SHIMANO "Cues LG400", 11-50 Z. |
| Kæde: | SHIMANO "CN-LG500" |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor Gen.5 "Performance CX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 600", Lithium-Ionen mit BMS, SOP |
| Oplader: | Bosch 2 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "Purion 200" |
| Display: | BOSCH "Purion 200" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | RODI "Tryp 30 Evo", 30-622 |
| Eger: | ALPINA |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | SHIMANO "FH-TC500", 12 x 148 mm, MS |
| Dæk for: | CONTINENTAL "Magnotal Trail soft" 60-622, black, TLE |
| Dæk bag: | CONTINENTAL "Magnotal Trail soft" 60-622, black, TLE |
| Styr: | LEVEL 9 "Race e35.0", Rise 35mm, 780 mm |
| Frempind: | LEVEL 9 "Race e35.0", 40mm |
| Greb: | SQLAB "70X" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "SRX+", 145mm |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", 31,6 mm, 125 mm |
Tekniske data
| Kategori: | Fuld affjedring |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 600 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 39 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 11-speed |
| Gear: | 1x 11-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Cues_U6000 |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 160 mm |
| Rammefjederens vandring: | 160 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | rød |
| Farvebetegnelse: | alu raw matt / rust red matt |
| Vægt: | 25,70 kg |
| EAN | 4251971176652 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 390 mm |
| B - OVERRØR: | 573 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm |
| H - Nå!: | 435 mm |
| I - Stak: | 622 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.236 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 595 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm |
| H - Nå!: | 455 mm |
| I - Stak: | 630 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.256 mm |
| A - Sadelrør: | 440 mm |
| B - OVERRØR: | 618 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 475 mm |
| I - Stak: | 644 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.276 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 641 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 495 mm |
| I - Stak: | 658 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.296 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 390 mm | 420 mm | 440 mm | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 573 mm | 595 mm | 618 mm | 641 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° | 64° | 64° | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm | 40 mm | 40 mm | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° | 77° | 77° | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm | 453 mm | 453 mm | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm | 115 mm | 130 mm | 145 mm |
| H - Nå!: | 435 mm | 455 mm | 475 mm | 495 mm |
| I - Stak: | 622 mm | 630 mm | 644 mm | 658 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.236 mm | 1.256 mm | 1.276 mm | 1.296 mm |