Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-MOUNTAINBIKE ➜ Material: Carbon ✓ Farbe: schwarz ✓ Gewicht: 23,20 kg ✓ Laufradgröße: 29" ✓ Gänge: 12-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Xyron LT 11.0 Fuld affjedring "
Bam - der er den, vores topmodel! Med den helt nye FOX "Podium" gaffel, komplet Kashima-udstyr og strengt trimmet til ydeevne - klar til E-Enduro-løb! Med 170 mm fjedervandring foran, 160 mm bag og en let kulfiberramme for maksimal ydeevne i terrænet udgør rammen det perfekte grundlag for BOSCH "CX-R" - det er rigtigt, motoren fra Bosch. Den leveres med et 600 Wh batteri, som giver den bedste balance mellem vægt og kapacitet til de fleste raceropgaver.
Kørestillingen er centraliseret og effektiv - perfekt til tekniske stigninger og fuld kontrol ned ad bakke. Den flade hovedvinkel giver stabilitet ved høj hastighed. Foran sikrer Schwalbes "Magic Mary Trail Pro"-dæk maksimalt greb, mens Schwalbes "Albert Gravity Pro"-dæk giver masser af trækkraft og kontrol bag - selv ved hurtige retningsskift. Med smarte detaljer som værktøjsbeslaget og det skjulte beslag til støttebenet er du også godt rustet uden for sporet.
Kørestillingen er centraliseret og effektiv - perfekt til tekniske stigninger og fuld kontrol ned ad bakke. Den flade hovedvinkel giver stabilitet ved høj hastighed. Foran sikrer Schwalbes "Magic Mary Trail Pro"-dæk maksimalt greb, mens Schwalbes "Albert Gravity Pro"-dæk giver masser af trækkraft og kontrol bag - selv ved hurtige retningsskift. Med smarte detaljer som værktøjsbeslaget og det skjulte beslag til støttebenet er du også godt rustet uden for sporet.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Fully Intube Bosch, Carbon/Carbon |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | FOX "Podium Factory", Grip X2 |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock |
| Affjedring: | FOX "Float X Factory", 2 Pos. |
| Pedalarme: | SRAM "XO", 155 mm |
| Tandhjul: | SRAM "XX", 34 Z. |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "EVO PRO HD-M9040", 4/4-Kolben |
| Bremsegreb: | TEKTRO "EVO PRO HD-M9040" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "RS05E", 220 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "RS05E", 203 mm |
| Skifter: | SRAM "AXS Pod" |
| Bagskifter: | SRAM "XO AXS Transmission", 12speed |
| Kassette: | SRAM "XS 1295 Transmission", 10-52 Z. |
| Kæde: | SRAM "XO Transmission" |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor Gen.5 "Performance CX-R", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 600", Lithium-Ionen mit BMS, SOP Pivot |
| Oplader: | Bosch 4 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "Mini Remote" |
| Display: | BOSCH "Kiox 400" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | NEWMEN "Beskar", 30-622 |
| Eger: | SAPIM |
| Fornav: | NEWMEN "Fade", 20 x 110 mm |
| Bagnav: | NEWMEN "Fade", 12 x 148 mm, XD |
| Dæk for: | SCHWALBE "Magic Mary Trail Pro" 63-622, ultra soft, Radial |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Albert Gravity Pro" 63-622, soft, Radial |
| Styr: | RACE FACE "Era Kash Money", Rise 40mm, 780 mm |
| Frempind: | RACE FACE "Turbine-R", 40mm |
| Greb: | SQLAB "70X" |
| Sadel: | FIZIK "Aidon X5", 145mm |
| Sadelpind: | FOX "Transfer Factory", 31,6 mm, 120 mm |
Tekniske data
| Kategori: | Fuld affjedring |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX-R |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 600 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 39 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | SRAM |
| Gearskifte model: | X0_AXS_Transmission |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 170 mm |
| Rammefjederens vandring: | 160 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Farve: | sort |
| Farvebetegnelse: | raw matt / black |
| Vægt: | 23,20 kg |
| EAN | 4251971176614 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 390 mm |
| B - OVERRØR: | 573 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm |
| H - Nå!: | 435 mm |
| I - Stak: | 622 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.236 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 595 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm |
| H - Nå!: | 455 mm |
| I - Stak: | 630 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.256 mm |
| A - Sadelrør: | 440 mm |
| B - OVERRØR: | 618 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 475 mm |
| I - Stak: | 644 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.276 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 641 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 495 mm |
| I - Stak: | 658 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.296 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 390 mm | 420 mm | 440 mm | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 573 mm | 595 mm | 618 mm | 641 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° | 64° | 64° | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm | 40 mm | 40 mm | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° | 77° | 77° | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm | 453 mm | 453 mm | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm | 115 mm | 130 mm | 145 mm |
| H - Nå!: | 435 mm | 455 mm | 475 mm | 495 mm |
| I - Stak: | 622 mm | 630 mm | 644 mm | 658 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.236 mm | 1.256 mm | 1.276 mm | 1.296 mm |