Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-MOUNTAINBIKE ➜ Material: Aluminium ✓ Farbe: gelb ✓ Gewicht: 26,90 kg ✓ Laufradgröße: 29" ✓ Gänge: 12-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Xyron LT 6.0 Fuld affjedring "
Velkommen til en verden af e-endurocykler med lang rækkevidde! "Xyron LT 6.0 Alu" er den perfekte indgangscykel og alt andet end simpel. Med 170 mm fjedervandring foran og 160 mm bagpå plus 29" hjul sluger den virkelig ethvert ujævnt terræn. Bosch mellemmotoren og batteriet på 800 Wh får dig op i fart på en afslappet måde, selv når det bliver stejlere. Opgraderingen med 100 Nm giver dig medvind på de hårdeste stigninger.
Kørestillingen? Central, effektiv og klar til mange meters klatring: 435 mm reach og en stejl sædevinkel sikrer optimal kraftoverførsel op ad bakke, uden at du løfter dig fra fronten. Shimano "XT" gearskifte med 12 gear og hydrauliske Bremseklodser giver dig præcis kontrol, selv når det bliver hårdt.
Den gennemtænkte geometri sikrer afbalancerede køreegenskaber - op ad bakke med masser af greb og tryk på forhjulet, ned ad bakke stabil og retningsnøjagtig uden at gå på kompromis med manøvredygtigheden. Praktisk: værktøjsholderen under overrøret og den skjulte støttebensholder på bagtrianglen. Og med en tilladt totalvægt på 140 kg er du også udstyret til store eventyr.
Kørestillingen? Central, effektiv og klar til mange meters klatring: 435 mm reach og en stejl sædevinkel sikrer optimal kraftoverførsel op ad bakke, uden at du løfter dig fra fronten. Shimano "XT" gearskifte med 12 gear og hydrauliske Bremseklodser giver dig præcis kontrol, selv når det bliver hårdt.
Den gennemtænkte geometri sikrer afbalancerede køreegenskaber - op ad bakke med masser af greb og tryk på forhjulet, ned ad bakke stabil og retningsnøjagtig uden at gå på kompromis med manøvredygtigheden. Praktisk: værktøjsholderen under overrøret og den skjulte støttebensholder på bagtrianglen. Og med en tilladt totalvægt på 140 kg er du også udstyret til store eventyr.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Fully Intube Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | FOX "38 Rhythm" |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock |
| Affjedring: | FOX "Float X Performance", 2 Pos. |
| Pedalarme: | MIRANDA "Virage", 160 mm |
| Tandhjul: | E13 "Helix Core e*spec", 34 Z. |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | MAGURA "GUSTAV Elite", 4/4-Kolben |
| Bremsegreb: | MAGURA "GUSTAV Elite" |
| Bremseskive For: | MAGURA "MDR-S", 203 mm |
| Bremseskive Bag: | MAGURA "MDR-S", 203 mm |
| Skifter: | SHIMANO "Deore XT" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Deore XT", 12speed |
| Kassette: | SHIMANO "Deore", 10-51 Z. |
| Kæde: | SHIMANO "Deore" |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor Gen.5 "Performance CX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 800", Lithium-Ionen mit BMS, HOR w. SOP Pivot |
| Oplader: | Bosch 4 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "Mini Remote" |
| Display: | BOSCH "Kiox 400" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | NEWMEN "Performance 30 Base", 30-622 |
| Eger: | SAPIM |
| Fornav: | NEWMEN "Basic", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | NEWMEN "Basic", 12 x 148 mm, MS |
| Dæk for: | SCHWALBE "Magic Mary" 62-622, Performance, TLE |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Big Betty" 62-622, Performance, TLE |
| Styr: | LEVEL 9 "Race e35.0", Rise 35mm, 780 mm |
| Frempind: | LEVEL 9 "Race e35.0", 40mm |
| Greb: | SQLAB "70X" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "SRX+", 145mm |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", 31,6 mm, 125 mm |
Tekniske data
| Kategori: | Fuld affjedring |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 800 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 39 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | XT |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 170 mm |
| Rammefjederens vandring: | 160 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | gul |
| Farvebetegnelse: | olive matt / dusty yellow |
| Vægt: | 26,90 kg |
| EAN | 4251971176539 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 390 mm |
| B - OVERRØR: | 573 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm |
| H - Nå!: | 435 mm |
| I - Stak: | 622 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.236 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 595 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm |
| H - Nå!: | 455 mm |
| I - Stak: | 630 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.256 mm |
| A - Sadelrør: | 440 mm |
| B - OVERRØR: | 618 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 475 mm |
| I - Stak: | 644 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.276 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 641 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 495 mm |
| I - Stak: | 658 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.296 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 390 mm | 420 mm | 440 mm | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 573 mm | 595 mm | 618 mm | 641 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 64° | 64° | 64° | 64° |
| D - Frempind længde: | 40 mm | 40 mm | 40 mm | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 77° | 77° | 77° | 77° |
| F - Kettenstrebe: | 453 mm | 453 mm | 453 mm | 453 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm | 115 mm | 130 mm | 145 mm |
| H - Nå!: | 435 mm | 455 mm | 475 mm | 495 mm |
| I - Stak: | 622 mm | 630 mm | 644 mm | 658 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.236 mm | 1.256 mm | 1.276 mm | 1.296 mm |