Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-MOUNTAINBIKE ➜ Material: Carbon ✓ Gewicht: 24,20 kg ✓ Laufradgröße: 29" ✓ Gänge: 12-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Xyron ST 8.0 Fuld affjedring "
"Xyron ST 8.0" er din billet til kompromisløs offroad-sjov. Med 150 mm fjedervandring for og bag, 29" hjul og et kulfiberstel, der både er let og ekstremt robust, er du klar til alt, hvad sporet byder dig.
Bosch mellemmotoren med batteri på 800 Wh giver dig det boost, du har brug for til at mestre lange ture og erobre stejle stigninger. Shimano "XT" gearskifte med 12 gear sikrer præcis ydeevne, mens de hydrauliske bremseklodser giver pålidelig kontrol.
Geometrien placerer dig i en aktiv, central position på cyklen - perfekt til tekniske passager. Håndteringen er direkte og adræt. Værktøjsholderen under overrøret og den skjulte støttefod på bagtrianglen gør også cyklen ekstremt praktisk til hverdagsbrug.
Bosch mellemmotoren med batteri på 800 Wh giver dig det boost, du har brug for til at mestre lange ture og erobre stejle stigninger. Shimano "XT" gearskifte med 12 gear sikrer præcis ydeevne, mens de hydrauliske bremseklodser giver pålidelig kontrol.
Geometrien placerer dig i en aktiv, central position på cyklen - perfekt til tekniske passager. Håndteringen er direkte og adræt. Værktøjsholderen under overrøret og den skjulte støttefod på bagtrianglen gør også cyklen ekstremt praktisk til hverdagsbrug.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Fully Intube Bosch, Carbon |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | FOX "36 Performance" |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock |
| Affjedring: | FOX "Float Rhythm", 2 Pos. |
| Pedalarme: | E13 "Helix Core e*spec", 160 mm |
| Tandhjul: | E13 "Helix Core e*spec", 34 Z. |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "SLATE EVO HD-M807", 4/4-Kolben |
| Bremsegreb: | TEKTRO "SLATE EVO HD-M807" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "RS01E", 203 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "RS01E", 203 mm |
| Skifter: | SHIMANO "Deore XT" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Deore XT", 12speed |
| Kassette: | SHIMANO "Deore", 10-51 Z. |
| Kæde: | SHIMANO "Deore" |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor Gen.5 "Performance CX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 800", Lithium-Ionen mit BMS, HOR w. SOP Pivot |
| Oplader: | Bosch 4 Ah, BES3 |
| Controller: | BOSCH "Mini Remote" |
| Display: | BOSCH "Kiox 400" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | NEWMEN "Performance 30 Base", 30-622 |
| Eger: | SAPIM |
| Fornav: | NEWMEN "Basic", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | NEWMEN "Basic", 12 x 148 mm, MS |
| Dæk for: | SCHWALBE "Albert Trail Pro" 63-622, ultra soft, Radial |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Albert Trail Pro" 63-622, soft, Radial |
| Styr: | LEVEL 9 "Race e35.0", Rise 20mm, 780 mm |
| Frempind: | LEVEL 9, "Race e35.0", 40mm |
| Greb: | SQLAB "70X" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "SRX+", 145mm |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", 31,6 mm, 125 mm |
Tekniske data
| Kategori: | Fuld affjedring |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 800 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 39 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | XT |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 150 mm |
| Rammefjederens vandring: | 150 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Farve: | grå |
| Farvebetegnelse: | carbon raw / graphit grey matt |
| Vægt: | 24,20 kg |
| EAN | 4251971176492 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 390 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm |
| H - Nå!: | 445 mm |
| I - Stak: | 614 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.229 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 592 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm |
| H - Nå!: | 465 mm |
| I - Stak: | 623 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.249 mm |
| A - Sadelrør: | 440 mm |
| B - OVERRØR: | 615 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 485 mm |
| I - Stak: | 637 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.269 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 638 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 505 mm |
| I - Stak: | 651 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.289 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 390 mm | 420 mm | 440 mm | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm | 592 mm | 615 mm | 638 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° | 65° | 65° | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm | 40 mm | 40 mm | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° | 78° | 78° | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm | 452 mm | 452 mm | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm | 115 mm | 130 mm | 145 mm |
| H - Nå!: | 445 mm | 465 mm | 485 mm | 505 mm |
| I - Stak: | 614 mm | 623 mm | 637 mm | 651 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.229 mm | 1.249 mm | 1.269 mm | 1.289 mm |