Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-MOUNTAINBIKE ➜ Material: Aluminium ✓ Gewicht: 25,70 kg ✓ Laufradgröße: 29" ✓ Gänge: 12-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Xyron ST 4.0 Fuld affjedring "
"Xyron ST 4.0 Alu" gør det muligt! Med den kraftige Bosch-mellemotor og det enorme 800 Wh-batteri kan du bogstaveligt talt flyve hen over stierne. Selv stejle stigninger er ikke længere noget problem - takket være et drejningsmoment på 100 Nm skyder den kraftfulde Bosch motor dig op overalt. Med 150 mm fjedervandring for og bag sluger fully simpelthen alt, hvad stien kaster efter dig. De store 29" hjul ruller jævnt over rødder og sten, mens Shimano "Deore" 12-trins gearskifte altid har det perfekte gear til dig.
Din kørestilling er centraliseret og kontrolleret - ideel til tekniske nedkørsler og stejle stigninger. Værktøjsholderen under overrøret og den skjulte støttebensholder på bagtrianglen? Praktisk uden at gå på kompromis med stilen. Den elektroniske skubbehjælp hjælper dig, når tingene ikke ruller. Og alt dette på en robust ramme af aluminium med en tilladt totalvægt på 140 kg.
Din kørestilling er centraliseret og kontrolleret - ideel til tekniske nedkørsler og stejle stigninger. Værktøjsholderen under overrøret og den skjulte støttebensholder på bagtrianglen? Praktisk uden at gå på kompromis med stilen. Den elektroniske skubbehjælp hjælper dig, når tingene ikke ruller. Og alt dette på en robust ramme af aluminium med en tilladt totalvægt på 140 kg.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Fully Intube Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | ROCK SHOX "Psylo Silver RC" |
| Styrfitting: | ACROS "ZS56-ZS56", Blocklock |
| Affjedring: | FOX "Float Rhythm", 2 Pos. |
| Pedalarme: | MIRANDA "Virage", 160 mm |
| Tandhjul: | MIRANDA "Virage", 34 Z. |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "HD-M535", 4/4-Kolben |
| Bremsegreb: | TEKTRO "HD-M535" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR203-45", 203 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR203-45", 203 mm |
| Skifter: | SHIMANO "Deore" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Deore", 12speed |
| Kassette: | SHIMANO "Deore", 10-51 Z. |
| Kæde: | SHIMANO "Deore" |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor Gen.5 "Performance CX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 800", Lithium-Ionen mit BMS, HOR w. SOP Pivot |
| Oplader: | Bosch 4 Ah, BES3 |
| Controller: | BOSCH "Purion 200" |
| Display: | BOSCH "Purion 200" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | RODI "READY 30", 30-622 |
| Eger: | ALPINA |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | SHIMANO "FH-TC500", 12 x 148 mm, MS |
| Dæk for: | CONTINENTAL "Magnotal Trail soft" 60-622, bronze, TLE |
| Dæk bag: | CONTINENTAL "Magnotal Trail soft" 60-622, bronze, TLE |
| Styr: | LEVEL 9 "Race e35.0", Rise 20mm, 780 mm |
| Frempind: | LEVEL 9, "Race e35.0", 40mm |
| Greb: | SQLAB "70X" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "SRX+", 145mm |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", 31,6 mm, 125 mm |
Tekniske data
| Kategori: | Fuld affjedring |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 800 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 39 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Deore |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 150 mm |
| Rammefjederens vandring: | 150 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | sort |
| Farvebetegnelse: | alu raw matt / black matt |
| Vægt: | 25,70 kg |
| EAN | 4251971176256 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 390 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm |
| H - Nå!: | 445 mm |
| I - Stak: | 614 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.229 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 592 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm |
| H - Nå!: | 465 mm |
| I - Stak: | 623 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.249 mm |
| A - Sadelrør: | 440 mm |
| B - OVERRØR: | 615 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 485 mm |
| I - Stak: | 637 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.269 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 638 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 505 mm |
| I - Stak: | 651 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.289 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 390 mm | 420 mm | 440 mm | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm | 592 mm | 615 mm | 638 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° | 65° | 65° | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm | 40 mm | 40 mm | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° | 78° | 78° | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm | 452 mm | 452 mm | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm | 115 mm | 130 mm | 145 mm |
| H - Nå!: | 445 mm | 465 mm | 485 mm | 505 mm |
| I - Stak: | 614 mm | 623 mm | 637 mm | 651 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.229 mm | 1.249 mm | 1.269 mm | 1.289 mm |