Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
MOUNTAINBIKE ➜ Materiale: Aluminium ✓ Vægt: 14,10 kg ✓ Hjulstørrelse: 29" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 12-speed ✓ Kategori: Hardtail ✓
Produktinformation
"Razz 8.0 Hardtail "
Kvalitet møder enkelhed - "Razz 8.0" leveres med pålideligt udstyr fra førende producenter og har et gennemtestet aluminiumsstel, som alligevel er meget let.
Denne hardtail-mountainbike er perfekt til cyklister, der er på udkig efter eventyr. Shimano "Deore"-gearsystemet med 12 gear giver dig et solidt gearvalg, så du altid har det optimale gearforhold - ideelt til stejle stigninger og hurtige nedkørsler. Det lette aluminiumsstel og de 29" hjul giver dig en stabil og sikker køreoplevelse, der er ideel til krævende ruter.
Gaflens vandring på 100 mm sikrer fremragende dæmpning på alle stier. Hydrauliske bremseklodser garanterer dig maksimal sikkerhed og kontrol, især i vådt føre eller på stejle nedkørsler.
Hvad venter du på? Hop på cyklen og kør ud i skoven - med din "Razz 8.0", en af vores topmodeller i denne serie.
Denne hardtail-mountainbike er perfekt til cyklister, der er på udkig efter eventyr. Shimano "Deore"-gearsystemet med 12 gear giver dig et solidt gearvalg, så du altid har det optimale gearforhold - ideelt til stejle stigninger og hurtige nedkørsler. Det lette aluminiumsstel og de 29" hjul giver dig en stabil og sikker køreoplevelse, der er ideel til krævende ruter.
Gaflens vandring på 100 mm sikrer fremragende dæmpning på alle stier. Hydrauliske bremseklodser garanterer dig maksimal sikkerhed og kontrol, især i vådt føre eller på stejle nedkørsler.
Hvad venter du på? Hop på cyklen og kør ud i skoven - med din "Razz 8.0", en af vores topmodeller i denne serie.
Specifikationer
| Ramme: | Aluminium, diamant, 41 cm |
| Dropøje: | CONWAY til MS / MC / ML 27,5", 29" fra 2019-modellen og fremefter |
| Forgaffel: | ROCKSHOX "Judy", 100 mm fjedervandring, TurnKey, hurtigspænder |
| Styrfitting: | FSA "Orbit 1.5B ZS", ZS44/28.6 / ZS56/40, reduktionskegle |
| Kranksæt: | SHIMANO "FC-MT510", 175 mm, 32 tænder |
| Krankleje: | SHIMANO "BB-MT501", BSA, 68 mm / 73 mm husbredde |
| Bremser: | SHIMANO "BR-MT200" |
| Bremse V.R.: | SHIMANO "BL-MT200 / BR-MT200", montering på plakat |
| Bremse H.R.: | SHIMANO "BL-MT200 / BR-MT200" |
| Bremsegreb: | SHIMANO "BL-MT200" |
| Bremseskive For: | SHIMANO "SM-RT10", Ø 180 mm, centerlås |
| Bremseskive Bag: | SHIMANO "SM-RT10", Ø 180 mm, centerlås |
| Skifter: | SHIMANO "Altus SL-M315-L/SL-M315-8R" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Deore RD-M6100", lang cage |
| Kassette: | SHIMANO "Deore CS-M6100", 10-51 tænder |
| Kæde: | SHIMANO "Deore CN-M6100" |
| Fælge: | RODI "Blackrock 23", 23-622, 32 huller, skivebremse, enkelt øje, sort |
| Eger: | Stahl schwarz |
| Fornav: | SHIMANO "Tourney TX HB-TX505", centerlås, hurtigspænder |
| Bagnav: | SHIMANO "FH-MT401", centerlås, hurtigspænder |
| Dæk for: | WTB "Ranger", 57-622 |
| Dæk bag: | WTB "Ranger", 57-622 |
| Styr: | LEVELNINE styr, 720 mm, Ø 31,8 mm, stigning 0,5 mm |
| Frempind: | CONWAY, 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 70 mm lang, vinkel 7°, sort |
| Greb: | CONWAY "Sport", 130 mm, sort |
| Sadel: | Selle Royal "Vivo", atletisk |
| Sadelpind: | CONWAY, Ø 31,6 mm, 300 mm lang |
| Pedaler: | WELLGO "C280DU" |
Tekniske data
| Kategori: | Hardtail |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Hardtail |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 41 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Deore |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 100 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel |
| Zulässiges Systemgewicht: | 130 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | guld |
| Farvebetegnelse: | bronze matt |
| Vægt: | 14,10 kg |
| EAN | 4251971168626 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 406 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 70 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 72° |
| F - Kettenstrebe: | 448 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 369 mm |
| I - Stak: | 634 mm |
| J - Projektionshøjde: | 771 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.069 mm |
| A - Sadelrør: | 457 mm |
| B - OVERRØR: | 590 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 70 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 72° |
| F - Kettenstrebe: | 448 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 389 mm |
| I - Stak: | 634 mm |
| J - Projektionshøjde: | 800 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.089 mm |
| A - Sadelrør: | 508 mm |
| B - OVERRØR: | 610 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 72° |
| F - Kettenstrebe: | 448 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 409 mm |
| I - Stak: | 634 mm |
| J - Projektionshøjde: | 829 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.104 mm |
| A - Sadelrør: | 559 mm |
| B - OVERRØR: | 630 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 110 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 72° |
| F - Kettenstrebe: | 448 mm |
| G - Hovedrør: | 140 mm |
| H - Nå!: | 423 mm |
| I - Stak: | 652 mm |
| J - Projektionshøjde: | 865 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.124 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 406 mm | 457 mm | 508 mm | 559 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm | 590 mm | 610 mm | 630 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° | 70° | 70° | 70° |
| D - Frempind længde: | 70 mm | 70 mm | 90 mm | 110 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 72° | 72° | 72° | 72° |
| F - Kettenstrebe: | 448 mm | 448 mm | 448 mm | 448 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm | 120 mm | 120 mm | 140 mm |
| H - Nå!: | 369 mm | 389 mm | 409 mm | 423 mm |
| I - Stak: | 634 mm | 634 mm | 634 mm | 652 mm |
| J - Projektionshøjde: | 771 mm | 800 mm | 829 mm | 865 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.069 mm | 1.089 mm | 1.104 mm | 1.124 mm |