Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
GRAVEL ➜ Material: Carbon ✓ Gewicht: 9,90 kg ✓ Laufradgröße: 28" ✓ Gänge: 12-Gang ✓ Rahmenform: Diamant ✓ Schaltungsart: Kettenschaltung ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Nyvo 10.0 Diamant "
Elsker du fart på grus, men vil du også gerne cruise gennem byen på en afslappet måde? Vores "Nyvo 10.0" bringer begge dele sammen. Geometrien sikrer en sporty og komfortabel kørestilling: Den afbalancerede stack og reach giver dig en aktiv position med et godt overblik, mens kronrørsvinklen, frempindslængden og de kompakte kædestræbere sikrer præcis håndtering og effektiv fremdrift - ideelt til hurtige gravel- og bystier.
Med Shimano "GRX" 12-gears gearskifte, hydrauliske Bremseklodser og 28" hjul er du teknisk godt udstyret. Det lette kulfiberstel har fuldt integrerede kabler, masser af monteringspunkter og plads til brede dæk. Den skjulte neoprenpose i stelrummet er en smart detalje.
Med Shimano "GRX" 12-gears gearskifte, hydrauliske Bremseklodser og 28" hjul er du teknisk godt udstyret. Det lette kulfiberstel har fuldt integrerede kabler, masser af monteringspunkter og plads til brede dæk. Den skjulte neoprenpose i stelrummet er en smart detalje.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Gravel, Carbon/Carbon |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | Gravel "Carbon/Carbon" |
| Styrfitting: | ACROS "IS52 / IS52 ICR" |
| Kranksæt: | SHIMANO "GRX FC-610-1", 40T, 165 mm |
| Krankleje: | SHIMANO "PF SM-BB71" |
| Bremser: | SHIMANO "GRX" |
| Bremsegreb: | SHIMANO "GRX" |
| Bremseskive For: | SHIMANO "SM-RT64", 160 mm |
| Bremseskive Bag: | SHIMANO "SM-RT64", 160 mm |
| Skifter: | SHIMANO "GRX" |
| Bagskifter: | SHIMANO "GRX RD-RX822", 12speed |
| Kassette: | SHIMANO "CS-M6100-12", 10-51 Z. |
| Kæde: | SHIMANO "CN-M6100" |
| Fælge: | RODI "Sniper" |
| Eger: | Niro |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500", 12 x 100 mm |
| Bagnav: | SHIMANO "FH-TC500", 12 x 142 mm |
| Dæk for: | SCHWALBE "G-One Allround Perf.", 40-622 |
| Dæk bag: | SCHWALBE "G-One Allround Perf.", 40-622 |
| Styr: | SATORI "X-Race Aero", 400mm |
| Frempind: | SATORI "Viper", ICR, 80mm |
| Greb: | VELO "VLT-1051 black" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "SRX" |
| Sadelpind: | SATORI "Trident", 27,2 mm, 350 mm |
Tekniske data
| Kategori: | Gruscykel |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Diamant |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 45 cm |
| Hjulstørrelse: | 28" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | GRX |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Zulässiges Systemgewicht: | 130 kg |
| Farve: | violet |
| Farvebetegnelse: | lavender matt |
| Vægt: | 9,90 kg |
| EAN | 4251971177413 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 450 mm |
| B - OVERRØR: | 535 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 428 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm |
| H - Nå!: | 380 mm |
| I - Stak: | 560 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.222 mm |
| A - Sadelrør: | 470 mm |
| B - OVERRØR: | 555 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 72° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 428 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 390 mm |
| I - Stak: | 576 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.032 mm |
| A - Sadelrør: | 490 mm |
| B - OVERRØR: | 575 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 72° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 428 mm |
| G - Hovedrør: | 160 mm |
| H - Nå!: | 400 mm |
| I - Stak: | 592 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.042 mm |
| A - Sadelrør: | 505 mm |
| B - OVERRØR: | 595 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 72° |
| D - Frempind længde: | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 428 mm |
| G - Hovedrør: | 160 mm |
| H - Nå!: | 415 mm |
| I - Stak: | 606 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.062 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 450 mm | 470 mm | 490 mm | 505 mm |
| B - OVERRØR: | 535 mm | 555 mm | 575 mm | 595 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° | 72° | 72° | 72° |
| D - Frempind længde: | 80 mm | 90 mm | 90 mm | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° | 74° | 74° | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 428 mm | 428 mm | 428 mm | 428 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm | 145 mm | 160 mm | 160 mm |
| H - Nå!: | 380 mm | 390 mm | 400 mm | 415 mm |
| I - Stak: | 560 mm | 576 mm | 592 mm | 606 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.222 mm | 1.032 mm | 1.042 mm | 1.062 mm |