Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
GRAVEL ➜ Material: Carbon ✓ Farbe: grau ✓ Gewicht: 11,60 kg ✓ Laufradgröße: 28" ✓ Gänge: 24-Gang ✓ Rahmenform: Diamant ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Nyvo 12.0 C Diamant "
Vil du have en sporty pendler og køre på grus i weekenden? "Nyvo 12.0 C" kombinerer gravel-egenskaber med urban anvendelighed til hverdagsbrug. Geometrien giver dig en aktiv, men behagelig kørestilling: reach og stack er afbalanceret for kontrol og effektivitet, mens den flade kronrørsvinkel og de korte kædestræbere sikrer adræt håndtering og direkte fremdrift - ideelt til hurtige ture og daglig pendling.
Den lette kulfiberramme har fuldt integrerede kabler, masser af monteringspunkter og plads til brede dæk. Den skjulte neoprenpose i stelrummet er en smart detalje. Skærme, lyssystem og bagagebærer gør cyklen velegnet til bybrug - uden at gå på kompromis med dens gravel-karakter. Med Shimano "GRX"-gearskifte er du teknisk godt udstyret.
Den lette kulfiberramme har fuldt integrerede kabler, masser af monteringspunkter og plads til brede dæk. Den skjulte neoprenpose i stelrummet er en smart detalje. Skærme, lyssystem og bagagebærer gør cyklen velegnet til bybrug - uden at gå på kompromis med dens gravel-karakter. Med Shimano "GRX"-gearskifte er du teknisk godt udstyret.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Gravel, Carbon/Carbon |
| Dropøje: | 0347028/3 |
| Forgaffel: | Gravel "Carbon/Carbon" |
| Styrfitting: | ACROS "IS52 / IS52 ICR" |
| Kranksæt: | SHIMANO "GRX FC-610-2", 165 mm |
| Krankleje: | SHIMANO "PF SM-BB71" |
| Bremser: | SHIMANO "GRX" |
| Bremsegreb: | SHIMANO "GRX" |
| Bremseskive For: | SHIMANO "SM-RT64", 160 mm |
| Bremseskive Bag: | SHIMANO "SM-RT64", 160 mm |
| Skifter: | SHIMANO "GRX" |
| For Skifter: | SHIMANO "GRX FD-RX820" |
| Bagskifter: | SHIMANO "GRX RD-RX820", 12speed |
| Kassette: | SHIMANO "CS-HG710-12", 11-36 Z. |
| Kæde: | SHIMANO "CN-M7100" |
| Fælge: | DT SWISS "G1800" |
| Eger: | DT SWISS |
| Fornav: | DT SWISS "G1800", 12 x 100 mm |
| Bagnav: | DT SWISS "G1800", 12 x 142 mm |
| Dæk for: | SCHWALBE "G-One Overland Perf.", 40-622 |
| Dæk bag: | SCHWALBE "G-One Overland Perf.", 40-622 |
| Styr: | SATORI "X-Race Aero", 400mm |
| Frempind: | SATORI "Viper", ICR, 80mm |
| Greb: | VELO "VLT-1051 black" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "SRX" |
| Sadelpind: | SATORI "Trident", 27,2 mm, 350 mm |
| Skærme: | CURANA "C-Lite 50" |
| Bagagebære: | ATRAN "Urban Light" |
| Lys for: | HERRMANS "MR9" |
| Lys bag: | AXA "Juno", Batt. Light |
| Støtteben: | HEBIE "0661" |
Tekniske data
| Kategori: | Gruscykel |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Diamant |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 45 cm |
| Hjulstørrelse: | 28" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 24-speed |
| Gear: | 2x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | GRX |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Zulässiges Systemgewicht: | 130 kg |
| Farve: | grå |
| Farvebetegnelse: | metallic grey matt |
| Vægt: | 11,60 kg |
| EAN | 4251971177338 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 450 mm |
| B - OVERRØR: | 535 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° |
| F - Kettenstrebe: | 428 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm |
| H - Nå!: | 380 mm |
| I - Stak: | 560 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.222 mm |
| A - Sadelrør: | 470 mm |
| B - OVERRØR: | 555 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 72° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 428 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 390 mm |
| I - Stak: | 576 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.032 mm |
| A - Sadelrør: | 490 mm |
| B - OVERRØR: | 575 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 72° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 428 mm |
| G - Hovedrør: | 160 mm |
| H - Nå!: | 400 mm |
| I - Stak: | 592 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.042 mm |
| A - Sadelrør: | 505 mm |
| B - OVERRØR: | 595 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 72° |
| D - Frempind længde: | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 428 mm |
| G - Hovedrør: | 160 mm |
| H - Nå!: | 415 mm |
| I - Stak: | 606 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.062 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 450 mm | 470 mm | 490 mm | 505 mm |
| B - OVERRØR: | 535 mm | 555 mm | 575 mm | 595 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° | 72° | 72° | 72° |
| D - Frempind længde: | 80 mm | 90 mm | 90 mm | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 75° | 74° | 74° | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 428 mm | 428 mm | 428 mm | 428 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm | 145 mm | 160 mm | 160 mm |
| H - Nå!: | 380 mm | 390 mm | 400 mm | 415 mm |
| I - Stak: | 560 mm | 576 mm | 592 mm | 606 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.222 mm | 1.032 mm | 1.042 mm | 1.062 mm |