Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
KIDS & YOUTH ➜ Material: Aluminium ✓ Laufradgröße: 24" ✓ Bremssystem: Felgenbremse ✓ Rahmenhöhe: 28 cm ✓ Gänge: 8-Gang ✓ Rahmenform: Diamant ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Razz 2.4 Unge "
Vores "Razz 2.4" er den perfekte cykel til unge ryttere, der vil have mere end bare at cruise til skole. Geometrien er afbalanceret og sporty med let og direkte håndtering - ideel til de første stier og hurtige retningsskift.
Med Shimano 8-trins gearskifte, fælgbremser og 24" hjul er cyklen pålidelig og kræver kun lidt vedligeholdelse. Rammen i høj kvalitet er robust og let - perfekt til hverdagsbrug, sport og ture med venner eller familie.
Med Shimano 8-trins gearskifte, fælgbremser og 24" hjul er cyklen pålidelig og kræver kun lidt vedligeholdelse. Rammen i høj kvalitet er robust og let - perfekt til hverdagsbrug, sport og ture med venner eller familie.
Specifikationer
| Ramme: | Aluminium, diamant, 28 cm |
| Dropøje: | CONWAY für Razz 20" und 24" |
| Forgaffel: | 24", aluminium, 1 1/8" Ahead, fælgbremse, hvid |
| Styrfitting: | ZS44/28.6 / ZS44/30 |
| Kranksæt: | SAMOX "SAC13", 120 mm, 30 tænder |
| Krankleje: | THUN "Goal", BSA, 68 mm husbredde |
| Bremser: | TEKTRO "J310" |
| Bremse V.R.: | TEKTRO "J310" |
| Bremse H.R.: | TEKTRO "J310" |
| Bremsegreb: | TEKTRO "TS325A" |
| Skifter: | SHIMANO "Altus SL-M315" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Acera RD-M3020" |
| Kassette: | SHIMANO "Altus CS-HG31", 11-34 tænder |
| Kæde: | KMC "Z8", 8 gear |
| Fælge: | CONWAY "J19SZ", 24 huller |
| Eger: | Stahl schwarz |
| Fornav: | QUANDO "KT-A55F", hurtigspænder |
| Bagnav: | QUANDO "KT-AZER", hurtigspænder |
| Dæk for: | KENDA "Small Block 8", 54-507 |
| Dæk bag: | KENDA "Small Block 8", 54-507 |
| Styr: | 580 mm, Ø 25,4 mm, stigning 20 mm |
| Frempind: | CONWAY, 40 mm lang, vinkel 7°. |
| Greb: | 90/110 mm, sort |
| Sadel: | CONWAY "Junior" |
| Sadelpind: | CONWAY, Ø 27,2 mm, 300 mm lang |
| Støtteben: | sort |
| Pedaler: | "UL-224" |
Tekniske data
| Kategori: | Ungdomscykel MTB / Sport |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Unge |
| Rammeform: | Diamant |
| Ramme højde: | 28 cm |
| Hjulstørrelse: | 24" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 8-speed |
| Gear: | 1x 8-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Acera |
| Bremsesystem: | Fælgbremse |
| Zulässiges Systemgewicht: | 60 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | hvid |
| Farvebetegnelse: | mint / white |
| EAN | 4251971173699 |
Geometridata
28 cm
| A - Sadelrør: | 280 mm |
| B - OVERRØR: | 480 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 69° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 390 mm |
| G - Hovedrør: | 90 mm |
| 28 cm | |
|---|---|
| A - Sadelrør: | 280 mm |
| B - OVERRØR: | 480 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 69° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 390 mm |
| G - Hovedrør: | 90 mm |