Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
KIDS & YOUTH ➜ Material: Aluminium ✓ Gewicht: 8,70 kg ✓ Laufradgröße: 20" ✓ Bremssystem: Felgenbremse ✓ Rahmenhöhe: 23 cm ✓ Gänge: 7-Gang ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Razz 2.0 Børn "
"Razz 2.0" er den perfekte cykel til aktive børn, der vil have mere end bare at komme fra A til B. Geometrien er komfortabel og afbalanceret - ideel til skolekørsel, sport og ture med forældrene.
Med Shimano 7-gears gearskifte, fælgbremser og 20" hjul er cyklen pålidelig og kræver kun lidt vedligeholdelse. Rammen af høj kvalitet er robust og let og har gennemtænkte proportioner til unge kørere. En cykel, der vokser med dig, kører med dig - og bare er sjov.
Med Shimano 7-gears gearskifte, fælgbremser og 20" hjul er cyklen pålidelig og kræver kun lidt vedligeholdelse. Rammen af høj kvalitet er robust og let og har gennemtænkte proportioner til unge kørere. En cykel, der vokser med dig, kører med dig - og bare er sjov.
Specifikationer
| Ramme: | Aluminium, diamant, 23 cm |
| Dropøje: | CONWAY für Razz 20" und 24" |
| Forgaffel: | 20", aluminium, 1 1/8" Ahead, fælgbremse, hvid |
| Styrfitting: | ZS44/28.6 / ZS44/30 |
| Kranksæt: | SAMOX "SAC13", 110 mm, 28 tænder |
| Krankleje: | THUN "Goal", BSA, 68 mm husbredde |
| Bremser: | TEKTRO "J310" |
| Bremse V.R.: | TEKTRO "J310" |
| Bremse H.R.: | TEKTRO "J310" |
| Bremsegreb: | TEKTRO "JL352 Børn" |
| Skifter: | SHIMANO "Tourney SL-RS36" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Altus RD-M310" |
| Kassette: | SHIMANO "Acera CS-HG200", 12-32 tænder |
| Kæde: | KMC "Z7", 7 gear |
| Fælge: | 24 hul |
| Eger: | Stahl schwarz |
| Fornav: | QUANDO "KT-A55F", hurtigspænder |
| Bagnav: | QUANDO "KT-AZER", hurtigspænder |
| Dæk for: | KENDA "Small Block 8", 54-406 |
| Dæk bag: | KENDA "Small Block 8", 54-406 |
| Styr: | 520 mm, Ø 25,4 mm, stigning 20 mm |
| Frempind: | CONWAY, 40 mm lang, vinkel 7°. |
| Greb: | 90/110 mm, sort |
| Sadel: | CONWAY "Junior" |
| Sadelpind: | CONWAY, Ø 27,2 mm, 250 mm lang |
| Støtteben: | sort |
| Pedaler: | "UL-224" |
Tekniske data
| Kategori: | Ungdomscykel MTB / Sport |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Børn |
| Rammeform: | Diamant |
| Ramme højde: | 23 cm |
| Hjulstørrelse: | 20" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 7-speed |
| Gear: | 1x 7-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Altus |
| Bremsesystem: | Fælgbremse |
| Zulässiges Systemgewicht: | 45 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | hvid |
| Farvebetegnelse: | seafoam / white |
| Vægt: | 8,70 kg |
| EAN | 4251971173675 |
Geometridata
23 cm
| A - Sadelrør: | 240 mm |
| B - OVERRØR: | 426 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 69° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 325 mm |
| G - Hovedrør: | 70 mm |
| 23 cm | |
|---|---|
| A - Sadelrør: | 240 mm |
| B - OVERRØR: | 426 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 69° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 325 mm |
| G - Hovedrør: | 70 mm |