Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-BIKES ➜ Material: Aluminium ✓ Gewicht: 29,40 kg ✓ Laufradgröße: 29" ✓ Gänge: 12-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Xyron SUV 5.0 Fuld affjedring "
"Xyron SUV 5.0" er en SUV elcykel med en Bosch mellemmotor og en batterikapacitet på 750 Wh. Den tilbyder assistance op til en hastighed på 25 km/t. Designet med fuld affjedring sikrer en behagelig kørsel, mens kædedrevet og 12-trins bagskifteren fra SRAM (model "SX Eagle") muliggør et præcist og fleksibelt gearvalg.
Hjulstørrelsen er 29", og bremsesystemet består af hydrauliske bremseklodser, der giver pålidelig bremsekraft. Med en vandring på 150 mm på forgaflen og 140 mm på stellet er cyklen velegnet til forskellige offroad-forhold. Udstyret omfatter skærme og pålidelig, kraftig belysning.
Hjulstørrelsen er 29", og bremsesystemet består af hydrauliske bremseklodser, der giver pålidelig bremsekraft. Med en vandring på 150 mm på forgaflen og 140 mm på stellet er cyklen velegnet til forskellige offroad-forhold. Udstyret omfatter skærme og pålidelig, kraftig belysning.
Specifikationer
| Ramme: | Intube Bosch, Gen. 4, BES3, aluminium, fuld affjedring, 40 cm |
| Dropøje: | CONWAY til WME Carbon, Xyron, RLC FS, Cairon SUV FS, fra 2020-modellen og fremefter |
| Forgaffel: | ROCKSHOX "Psylo Silver RC",150 mm fjedervandring, SoloAir, Motion Control, Maxle Lite stikaksel |
| Styrfitting: | ACROS ZS56/28.6/OD62 / ZS56/40, 150° bloklås |
| Affjedring: | FOX "Float DPS", 185 mm x 50 mm |
| Pedalarme: | MIRANDA "Classic", 165 mm, til Bosch Gen. 4, ISIS, Q:12, sort |
| Tandhjul: | MIRANDA, 36 tænder |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | MAGURA "MT5 eStop" |
| Bremse V.R.: | TEKTRO "HD-M535", montering på plakat |
| Bremse H.R.: | TEKTRO-skivebremse "HD-M535", hydraulisk, 4 stempler, til 2,3 mm-skiver |
| Bremsegreb: | MAGURA "MT5 eStop" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR203-17", Ø 203 mm, 6-huller, 2,3 mm tyk |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR203-17", Ø 203 mm, 6-huller, 2,3 mm tyk |
| Skifter: | SRAM "SX Eagle" |
| Bagskifter: | SRAM "SX Eagle" |
| Kassette: | SRAM "PG-1210", 11-50 tænder |
| Kæde: | SRAM "SX Eagle" |
| Motor: | BOSCH "Performance Line CX", maks. 85 Nm |
| Batteri: | BOSCH "PowerTube 750", 750 Wh |
| Oplader: | BOSCH 4 A |
| Controller: | BOSCH "BRC3300", mini-fjernbetjening |
| System Interface: | BOSCH "BRC3100" |
| Display: | BOSCH "Kiox 300", 4-trins, fjernbetjening, skubbehjælpemiddel |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | RODI "Tryp 30", 32 Loch, geöst, Tubeless Ready |
| Eger: | MACH 1 "PRO" |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500-15-B", 15 x 110 mm Boost, stikaksel, centerlås |
| Bagnav: | SHIMANO "FH-TC500-HS-B", 12 x 148 mm Boost, Center Lock, stikaksel |
| Dæk for: | Schwalbe "Smart Sam", 60-622, Reflex |
| Dæk bag: | Schwalbe "Smart Sam", 60-622, Reflex |
| Styr: | LEVELNINE "Low Riser", 720 mm, Ø 31,8 mm, backsweep 9°, upsweep 5°. |
| Frempind: | LEVELNINE "Adjustable", 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 65 mm lang, sort |
| Greb: | CONTEC "MERGE Mountain Straight", 140 mm, G-Link, sort/grå |
| Sadel: | Selle Royal "2315HRN", atletisk |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", Ø 31,6 mm, 295 mm lang, 100 mm justeringsområde, 0 mm forskydning |
| Skærme: | Curana "Apollo 75" |
| Bagagebære: | atranvelo "Maxi" |
| Lys for: | HERRMANS "Nordic MR9", 60 lux |
| Lys bag: | AXA "Juno E-Bike", bremselys |
| Batterilås: | AXA "Ny lås" |
| Støtteben: | URSUS "R90 - Mooi Plus" |
| Pedaler: | VP-KOMPONENTER "VPE-527" |
Tekniske data
| Kategori: | SUV |
| Elcykel: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 750 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 40 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | SRAM |
| Gearskifte model: | SX Eagle |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 150 mm |
| Rammefjederens vandring: | 140 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Kategorie E-Rad: | 2 |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | beige |
| Farvebetegnelse: | desert matt |
| Vægt: | 29,40 kg |
| EAN | 4251971154964 |
Geometridata
M
| A - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| B - SADELRØRSVINKEL: | 76° |
| M | |
|---|---|
| A - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| B - SADELRØRSVINKEL: | 76° |
- BDA_Ebike_2024_2025.pdf
- KE_Conway_2025_DE.pdf
- KE_Conway_2025_DK.pdf
- KE_Conway_2025_EN.pdf
- KE_Conway_2025_ES.pdf
- KE_Conway_2025_FR.pdf
- KE_Conway_2025_IT.pdf
- KE_Conway_2025_NL.pdf
- Z11_Xyron_Alu_Grease_2025.pdf
- Z11_Xyron_Alu_Kunststoff_Gummi_2025.pdf
- Z11_Xyron_Alu_Metall_2025.pdf
- Z11_Xyron_Alu_Torque_2025.pdf