Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-BIKES ➜ Materiale: Carbon ✓ Farve: grøn ✓ Vægt: 23,40 kg ✓ Hjulstørrelse: 29" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 12-speed ✓
Produktinformation
"Xyron ST 10.0 Fuld affjedring "
"Xyron ST 10.0" er spydspidsen i vores ST-line-up! Den avancerede kulfibercykel tilbyder ideelt harmoniseret udstyr, perfekte køreegenskaber og muligheden for at levere op til 1.050 Wh kapacitet til Bosch "Performance CX" centermotoren! Takket være holderen med rækkeviddeforlænger kan batteriet på 800 Wh nemt udvides med 250 Wh.
Det 12-trins bagskiftergear fra SRAM "GX Eagle AXS" giver mulighed for præcise gearskift og er direkte forbundet med strømforsyningen til hovedsystemet - så der er ikke brug for et ekstra batteri. Det lette 29"-chassis har perfekte rulleegenskaber, men er stadig adræt og manøvredygtigt takket være korte kædestræbere og giver det perfekte grundlag for at jage over hurtige stier!
Udstyret er også designet med dette i tankerne: Dæk med en stærk karkasse, robuste hjul og en støddæmper med stor volumen giver maksimal ydeevne ned ad bakke og modstandsdygtighed over for punktering. Takket være det massive bremsesystem kan du også stoppe præcist og hurtigt - et allround-setup designet til at køre hårdt.
Det 12-trins bagskiftergear fra SRAM "GX Eagle AXS" giver mulighed for præcise gearskift og er direkte forbundet med strømforsyningen til hovedsystemet - så der er ikke brug for et ekstra batteri. Det lette 29"-chassis har perfekte rulleegenskaber, men er stadig adræt og manøvredygtigt takket være korte kædestræbere og giver det perfekte grundlag for at jage over hurtige stier!
Udstyret er også designet med dette i tankerne: Dæk med en stærk karkasse, robuste hjul og en støddæmper med stor volumen giver maksimal ydeevne ned ad bakke og modstandsdygtighed over for punktering. Takket være det massive bremsesystem kan du også stoppe præcist og hurtigt - et allround-setup designet til at køre hårdt.
Specifikationer
| Ramme: | Intube Bosch, Gen. 4, BES3, Carbon, Fullsuspension, 39 cm |
| Dropøje: | SRAM "UDH", til stikaksel, 1 mm gevindstigning |
| Forgaffel: | ROCKSHOX "Lyrik Select+", 150 mm fjedervandring, DebonAir+, Charger 3.1RC2, Maxle Ultimate stikaksel |
| Styrfitting: | ACROS ZS56/28.6 / ZS56/40, 120° bloklås |
| Affjedring: | ROCKSHOX "Super Deluxe Select +", 185 mm x 52,5 mm |
| Pedalarme: | SRAM "GX Eagle Transmission", 155 mm |
| Tandhjul: | SRAM "XX Eagle Transmission", 34 tænder |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | MAGURA "GUSTAV PRO" |
| Bremse V.R.: | MAGURA "GUSTAV PRO" |
| Bremse H.R.: | MAGURA "GUSTAV PRO" |
| Bremsegreb: | MAGURA "GUSTAV PRO" |
| Bremseskive For: | MAGURA "MDR-S 2.5", Ø 203 mm |
| Bremseskive Bag: | MAGURA "MDR-S 2.5", Ø 203 mm |
| Skifter: | SRAM "AXS POD" |
| Bagskifter: | SRAM "GX Eagle AXS Transmission" |
| Kassette: | SRAM "XS-1275", 10-52 tænder |
| Kæde: | SRAM "GX Eagle Transmission Flattop" |
| Motor: | BOSCH "Performance Line CX", BDU38, maks. 100 Nm |
| Batteri: | BOSCH "PowerTube 800", 800 Wh |
| Oplader: | BOSCH 4 A |
| Controller: | BOSCH "Mini-fjernbetjening" |
| Display: | BOSCH "Kiox 400" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Laufrad V.R.: | DT SWISS "H 1900 Spline", 15 x 110 mm Boost, stikaksel, 6-hul |
| Laufrad H.R.: | DT SWISS "H 1900 Spline", 12 x 148 mm Boost, stikaksel, 6-hul |
| Fælge: | DT SWISS "H1900" |
| Eger: | DT SWISS "H1900" |
| Fornav: | DT SWISS "H1900", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | DT SWISS "H1900", 12 x 148 mm, XD |
| Dæk for: | Schwalbe "Albert", 63-622 |
| Dæk bag: | Schwalbe "Albert" 63-622 |
| Styr: | RACEFACE "Turbine", 780 mm, Ø 35 mm, Stigning 20 mm |
| Frempind: | RACEFACE "Turbine R", 1 1/8", 35 mm styrklemme, 32 mm lang, vinkel 0°, stak 42 mm, sort |
| Greb: | SQlab "70X" |
| Sadel: | FIZIK "Terra Aidon X5" |
| Sadelpind: | LIMOTEC "A1L", Ø 31,6 mm, 402 mm lang, 125 mm justeringsområde, 0 mm forskydning |
| Batterilås: | ABUS "XPlus" |
Tekniske data
| Kategori: | Fuld affjedring |
| Elcykel: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 800 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 39 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | SRAM |
| Gearskifte model: | GX_Eagle_AXS |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 150 mm |
| Rammefjederens vandring: | 150 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning |
| Kategorie E-Rad: | 4 |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Farve: | grøn |
| Farvebetegnelse: | dark teal |
| Vægt: | 23,40 kg |
| EAN | 4251971155374 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 390 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 32 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm |
| H - Nå!: | 445 mm |
| I - Stak: | 614 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.229 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 592 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm |
| H - Nå!: | 465 mm |
| I - Stak: | 623 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.249 mm |
| A - Sadelrør: | 440 mm |
| B - OVERRØR: | 615 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 485 mm |
| I - Stak: | 637 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.269 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 638 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 505 mm |
| I - Stak: | 651 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.289 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 390 mm | 420 mm | 440 mm | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm | 592 mm | 615 mm | 638 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° | 65° | 65° | 65° |
| D - Frempind længde: | 32 mm | 40 mm | 40 mm | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° | 78° | 78° | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm | 452 mm | 452 mm | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm | 115 mm | 130 mm | 145 mm |
| H - Nå!: | 445 mm | 465 mm | 485 mm | 505 mm |
| I - Stak: | 614 mm | 623 mm | 637 mm | 651 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.229 mm | 1.249 mm | 1.269 mm | 1.289 mm |