Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-BIKES ➜ Materiale: Aluminium ✓ Farve: sort ✓ Vægt: 25,90 kg ✓ Hjulstørrelse: 29" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 12-speed ✓
Produktinformation
"Xyron ST 5.0 Fuld affjedring "
"Xyron ST 5.0" er din nye partner på stierne - en ægte elcykel med fuld affjedring, der giver dig det ultimative kick med sin Bosch midterste motor og en kæmpestor batterikapacitet på 800 Wh. Med støtte op til 25 km/t og 29" hjul er du altid hurtig på vejen, uanset om det er på stejle stigninger eller hurtige nedkørsler.
Med Shimano "XT" 12-gears bagskifter har du altid det rigtige gear ved hånden, uanset om du vil køre op ad en stejl skråning eller holde farten på nedkørslen. De præcise gearskift giver dig mulighed for at skifte mellem gearene lynhurtigt, så du aldrig kommer bagud. Det hydrauliske skivebremsesystem sikrer, at du altid har kontrol. Med 150 mm vandring på forgaflen og 150 mm vandring på stellet absorberer "Xyron ST 5.0" alle bump og giver dig en fantastisk køreoplevelse.
Med Shimano "XT" 12-gears bagskifter har du altid det rigtige gear ved hånden, uanset om du vil køre op ad en stejl skråning eller holde farten på nedkørslen. De præcise gearskift giver dig mulighed for at skifte mellem gearene lynhurtigt, så du aldrig kommer bagud. Det hydrauliske skivebremsesystem sikrer, at du altid har kontrol. Med 150 mm vandring på forgaflen og 150 mm vandring på stellet absorberer "Xyron ST 5.0" alle bump og giver dig en fantastisk køreoplevelse.
Specifikationer
| Ramme: | Intube Bosch, Gen. 4, BES3, aluminium, fuld affjedring, 39 cm |
| Dropøje: | SRAM "UDH", til stikaksel, 1 mm gevindstigning |
| Forgaffel: | FOX "36 Float Rhythm E", 150 mm fjedervandring, Float Evol, Grip, stikaksel |
| Styrfitting: | ACROS ZS56/28.6/OD62 / ZS56/40, 150° bloklås |
| Affjedring: | FOX "Float Rhythm", 185 mm x 52,5 mm |
| Pedalarme: | MIRANDA "Mythos" 165 mm, til Bosch Gen. 4, ISIS, Q:8, sort |
| Tandhjul: | e*thirteen "Helix Core e*spec", 34 tænder |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "SLATE EVO HD-M807" |
| Bremse V.R.: | TRP "SLATE EVO HD-M807", montering på plakat |
| Bremse H.R.: | TRP "SLATE EVO HD-M807" |
| Bremsegreb: | TEKTRO "SLATE EVO HD-M807" |
| Bremseskive For: | TRP "RS01E", Ø 203 mm, 6-huller, 2,3 mm tykkelse |
| Bremseskive Bag: | TRP "RS01E", Ø 203 mm, 6-huller, 2,3 mm tykkelse |
| Skifter: | SHIMANO "Deore XT SL-M8100" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Deore XT RD-M8100" |
| Kassette: | SHIMANO "Deore CS-M6100", 10-51 tænder |
| Kæde: | SHIMANO "Deore CN-M6100" |
| Motor: | BOSCH "Performance Line CX", BDU38, maks. 100 Nm |
| Batteri: | BOSCH "PowerTube 800", 800 Wh |
| Oplader: | BOSCH 4 A |
| Controller: | BOSCH "BRC3300", mini-fjernbetjening |
| System Interface: | BOSCH "BRC3100" |
| Display: | BOSCH "Kiox 300", 4-trins, fjernbetjening, skubbehjælpemiddel |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | NEWMEN "Performance 30 Base", 28 Loch, geöst, Tubeless Ready |
| Eger: | SAPIM "black" |
| Fornav: | NEWMEN "Basic", 15 x 110 mm Boost, stikaksel, 6-hul |
| Bagnav: | NEWMEN "Basic", 12 x 148 mm Boost, stikaksel, 6-hul |
| Dæk for: | Schwalbe "Magic Mary", 62-622 |
| Dæk bag: | Schwalbe "Big Betty", 62-622 |
| Styr: | LEVELNINE "Race Riser", 780 mm, Ø 31,8 mm, Backsweep 9°, Rise 15 mm |
| Frempind: | LEVELNINE "Team A-Head", 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 40 mm lang, sort |
| Greb: | SQlab "70X" |
| Sadel: | FIZIK "Terra Aidon X5" |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", Ø 31,6 mm, 395 mm lang, 125 mm justeringsområde, 0 mm forskydning |
| Batterilås: | ABUS "XPlus" |
Tekniske data
| Kategori: | Fuld affjedring |
| Elcykel: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 800 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Fuld affjedring |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 39 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | XT |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 150 mm |
| Rammefjederens vandring: | 150 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning |
| Kategorie E-Rad: | 3 |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | sort |
| Farvebetegnelse: | bronze matt / black matt |
| Vægt: | 25,90 kg |
| EAN | 4251971155251 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 390 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm |
| H - Nå!: | 445 mm |
| I - Stak: | 614 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.229 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 592 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 115 mm |
| H - Nå!: | 465 mm |
| I - Stak: | 623 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.249 mm |
| A - Sadelrør: | 440 mm |
| B - OVERRØR: | 615 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 485 mm |
| I - Stak: | 637 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.269 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 638 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 505 mm |
| I - Stak: | 651 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.289 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 390 mm | 420 mm | 440 mm | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm | 592 mm | 615 mm | 638 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65° | 65° | 65° | 65° |
| D - Frempind længde: | 40 mm | 40 mm | 50 mm | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 78° | 78° | 78° | 78° |
| F - Kettenstrebe: | 452 mm | 452 mm | 452 mm | 452 mm |
| G - Hovedrør: | 105 mm | 115 mm | 130 mm | 145 mm |
| H - Nå!: | 445 mm | 465 mm | 485 mm | 505 mm |
| I - Stak: | 614 mm | 623 mm | 637 mm | 651 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.229 mm | 1.249 mm | 1.269 mm | 1.289 mm |