Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-BIKES ➜ Material: Aluminium ✓ Gewicht: 28,60 kg ✓ Laufradgröße: 27" ✓ Gänge: 12-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Cairon SUV FS 4.0 SE SUV, Bølge "
Uanset hvor du vil hen og på hvilken rute: "Cairon SUV FS 4.0 SE" ruller selvsikkert over asfalt og skovstier, mens 120 mm forgaffelvandring plus 100 mm stelvandring simpelthen opsuger alle ujævnheder. Geometrien med en sporty, komfortabel sadelvinkel sikrer dynamisk performance og nem håndtering, mens den bølgede rammeform giver komfort, når man stiger af og på cyklen.
Med 12-trins bagskifteren er du fleksibel på vejen - uanset om det er en stejl stigning eller en hurtig nedkørsel. Hydrauliske bremseklodser giver dig præcis kontrol, selv under våde forhold.
Kraften kommer til sidst: Bosch "Performance Line CX" centermotoren og 625 Wh batteriet giver dig det ekstra boost til lange ture og daglig brug.
Med 12-trins bagskifteren er du fleksibel på vejen - uanset om det er en stejl stigning eller en hurtig nedkørsel. Hydrauliske bremseklodser giver dig præcis kontrol, selv under våde forhold.
Kraften kommer til sidst: Bosch "Performance Line CX" centermotoren og 625 Wh batteriet giver dig det ekstra boost til lange ture og daglig brug.
Specifikationer
| Ramme: | CONWAY Intube Wave Fully Bosch, Alu |
| Dropøje: | 0281180/0 |
| Forgaffel: | SUNTOUR "XCM Coil" , 120 mm |
| Styrfitting: | ZS56 / ZS56, Block Lock |
| Affjedring: | FOX "Float DPS" |
| Pedalarme: | MIRANDA "Classic Gen. 4", 165 mm |
| Tandhjul: | MIRANDA "Gen. 4", 34 Z., w CG |
| Bremser: | TEKTRO "HD-M530", 4/2-Kolben |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR203-45, 203 mm |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR180-45 2,3", 180 mm |
| Skifter: | SHIMANO "Deore SL-M6100" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Deore RD-M6100, 12speed |
| Kassette: | SHIMANO "CS-M6100", 10-51 Z. |
| Kæde: | SHIMANO "CN-M6100" |
| Motor: | BOSCH Mittelmotor Gen.4 "Performance CX", 36 V, 250 W |
| Batteri: | BOSCH "Powertube 625", Lithium-Ionen mit BMS, 625 Wh, horizontal |
| Oplader: | Bosch 2 A, BES3 |
| Controller: | BOSCH "BRC3600" |
| Display: | BOSCH "Intuvia 100" |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | RODI "TRYP 30" |
| Eger: | MACH 1 "PRO" |
| Fornav: | SHIMANO "HB-TC500", 15 x 110 mm |
| Bagnav: | SHIMANO "FH-TC500", 12 x 142mm |
| Dæk for: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-584, Reflex |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Smart Sam", 60-584, Reflex |
| Styr: | LEVEL 9 "Low Riser", 31,8, 720 mm |
| Frempind: | LEVEL 9 "Adjustable", 31,8mm, 65mm |
| Greb: | CONTEC "MERGE Mountain Comfort" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "Vivo Athletic Ergo", Damen |
| Sadelpind: | LIMOTEC "D1", 30,9 mm, 75 mm |
| Skærme: | CURANA "Apollo 75" |
| Bagagebære: | ATRAN, "Maxi Carrier", inkl. Federklappe |
| Lys for: | HERRMANS FL-25 MR9E |
| Lys bag: | AXA "Juno E-Bike", Brake Light |
| Støtteben: | URSUS "MOOI Plus", 40 mm |
| Pedaler: | VP "VPE-527" |
Tekniske data
| Kategori: | SUV |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 625 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Bølge |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 42 cm |
| Hjulstørrelse: | 27" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Deore |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 120 mm |
| Rammefjederens vandring: | 100 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, spjæld, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | blå |
| Farvebetegnelse: | lightblue |
| Vægt: | 28,60 kg |
| EAN | 4251971184497 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 580 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 500 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm |
| H - Nå!: | 391 mm |
| I - Stak: | 634 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.176 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 500 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm |
| H - Nå!: | 411 mm |
| I - Stak: | 634 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.196 mm |
| A - Sadelrør: | 500 mm |
| B - OVERRØR: | 620 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 500 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 424 mm |
| I - Stak: | 653 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.217 mm |
| A - Sadelrør: | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 500 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 444 mm |
| I - Stak: | 653 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.237 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 420 mm | 460 mm | 500 mm | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 580 mm | 600 mm | 620 mm | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° | 68° | 68° | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm | 65 mm | 90 mm | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° | 73° | 73° | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 500 mm | 500 mm | 500 mm | 500 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm | 150 mm | 170 mm | 170 mm |
| H - Nå!: | 391 mm | 411 mm | 424 mm | 444 mm |
| I - Stak: | 634 mm | 634 mm | 653 mm | 653 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.176 mm | 1.196 mm | 1.217 mm | 1.237 mm |