Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-BIKES ➜ Materiale: Aluminium ✓ Vægt: 26,90 kg ✓ Hjulstørrelse: 27,5" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 12-speed ✓ Kategori: SUV ✓ Elcykel: ja ✓
Produktinformation
"Cairon C 3.0 Bølge "
Alsidig og imponerende nem at håndtere - det er vores "Cairon C 3.0". Fra den nemme indstigning til den afbalancerede kørestil - alle egenskaber, der er en fordel, når du cykler med vores SUV-e-cykel gennem skiftende terræn.
For at få et rent udseende og for bedre at beskytte batteriet mod støv og snavs er det fuldt integreret i underrøret på SUV'en. Det understøtter dine ture med 625 Wh og kan genoplades om aftenen via en bøsning, eller du kan fjerne det i bunden. Med de fire støtteniveauer i den kraftfulde Bosch "Performance CX"-motor og de fine gradueringer i Sram-gearene kan Mittelmoto understøtte hastigheder på op til 25 km/t.
Dækkene er fint profilerede for at sikre de bedste køreegenskaber og komfort selv på uasfalterede veje. Sammen med den 100 mm store fjedergaffel støddæmper de overfladen på mark- og skovstier samt brosten godt. For at holde SUV'en i skak ved høj fart kan bremsekraften fra de store hydrauliske Bremseklodser disponeres præcist.
Skærme, det solide Contec LED-belysningssystem og bagagebæreren med fjederklap gør dog cyklen velegnet til at køre gennem byen.
For at få et rent udseende og for bedre at beskytte batteriet mod støv og snavs er det fuldt integreret i underrøret på SUV'en. Det understøtter dine ture med 625 Wh og kan genoplades om aftenen via en bøsning, eller du kan fjerne det i bunden. Med de fire støtteniveauer i den kraftfulde Bosch "Performance CX"-motor og de fine gradueringer i Sram-gearene kan Mittelmoto understøtte hastigheder på op til 25 km/t.
Dækkene er fint profilerede for at sikre de bedste køreegenskaber og komfort selv på uasfalterede veje. Sammen med den 100 mm store fjedergaffel støddæmper de overfladen på mark- og skovstier samt brosten godt. For at holde SUV'en i skak ved høj fart kan bremsekraften fra de store hydrauliske Bremseklodser disponeres præcist.
Skærme, det solide Contec LED-belysningssystem og bagagebæreren med fjederklap gør dog cyklen velegnet til at køre gennem byen.
Specifikationer
| Ramme: | Intube Bosch, Gen. 4, BES3, aluminium, Wave, 38 cm |
| Dropøje: | CONWAY "V2" til Cairon hurtigspænder |
| Forgaffel: | SR SUNTOUR "SF19-XCM34-BOOST LOR", 120 mm fjedervandring, stikaksel |
| Styrfitting: | ACROS ZS56/28.6 / ZS56/40, 120° bloklås |
| Pedalarme: | MIRANDA "Classic", 165 mm, til Bosch Gen. 4, ISIS, Q:12, sort |
| Tandhjul: | MIRANDA, 36 tænder |
| Bremse V.R.: | TEKTRO "HD-T390", montering på plakat |
| Bremse H.R.: | TEKTRO-skivebremse "HD-T390", hydraulisk, 2 stempler, til 2,3 mm-skiver |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR180-17", Ø 180 mm, 2,3 mm tyk |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR180-17", Ø 180 mm, 2,3 mm tyk |
| Skifter: | SRAM "SX Eagle" |
| Bagskifter: | SRAM "SX Eagle" |
| Kassette: | SRAM "PG-1210", 11-50 tænder |
| Kæde: | SRAM "SX Eagle" |
| Motor: | BOSCH "Performance Line CX", maks. 85 Nm |
| Batteri: | BOSCH "PowerTube 625", 625 Wh, BES3, vandret |
| Oplader: | BOSCH 4 A |
| Controller: | BOSCH "BRC3600", LED-fjernbetjening |
| Display: | BOSCH "Kiox 300", 4-trins, fjernbetjening, skubbehjælpemiddel |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | MACH1 "MAXX", 32 huller, med øje |
| Eger: | Niro, schwarz |
| Fornav: | FORMULA "DC-511", 15 x 110 mm, stikaksel |
| Bagnav: | FORMULA "EHL-135S", 6-hullers, hurtigspænder |
| Dæk for: | Schwalbe "Johnny Watts", 60-584, Reflex |
| Dæk bag: | Schwalbe "Johnny Watts", 60-584, Reflex |
| Styr: | LEVELNINE "Low Riser", 720 mm, Ø 31,8 mm, backsweep 9°, upsweep 5°. |
| Frempind: | LEVELNINE "Adjustable", 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 65 mm lang, sort |
| Greb: | CONTEC "MERGE Mountain Comfort", 140 mm, G-Link, sort/grå |
| Sadel: | Selle Royal "Vivo", atletisk |
| Sadelpind: | CONWAY, Ø 31,6 mm, 350 mm lang, 15 mm offset |
| Skærme: | Curana "Apollo 75" |
| Bagagebære: | atranvelo "Commute Pro" |
| Lys for: | CONTEC "DLUX 80 E+", 80 lux |
| Lys bag: | CONTEC "TL-335 E-Stop", stoplys |
| Batterilås: | AXA "Ny lås" |
| Støtteben: | URSUS "R81 - Wave Rear" |
| Pedaler: | VP-KOMPONENTER "VPE-506" |
Tekniske data
| Kategori: | SUV |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 625 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Bølge |
| Ramme størrelse: | XS |
| Ramme højde: | 38 cm |
| Hjulstørrelse: | 27,5" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | SRAM |
| Gearskifte model: | SX |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 120 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 130 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | beige |
| Farvebetegnelse: | black metallic / desert matt |
| Vægt: | 26,90 kg |
| EAN | 4251971117594 |
Geometridata
XS
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 385 mm |
| B - OVERRØR: | 560 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm |
| H - Nå!: | 359 mm |
| I - Stak: | 650 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.115 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 580 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm |
| H - Nå!: | 381 mm |
| I - Stak: | 655 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.136 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm |
| H - Nå!: | 402 mm |
| I - Stak: | 655 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.157 mm |
| A - Sadelrør: | 500 mm |
| B - OVERRØR: | 620 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 417 mm |
| I - Stak: | 674 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.180 mm |
| A - Sadelrør: | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 437 mm |
| I - Stak: | 674 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.202 mm |
| XS | S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 385 mm | 420 mm | 460 mm | 500 mm | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 560 mm | 580 mm | 600 mm | 620 mm | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° | 67° | 67° | 67° | 67° |
| D - Frempind længde: | 65 mm | 65 mm | 90 mm | 90 mm | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° | 73° | 73° | 73° | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 460 mm | 460 mm | 460 mm | 460 mm | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm | 150 mm | 150 mm | 170 mm | 170 mm |
| H - Nå!: | 359 mm | 381 mm | 402 mm | 417 mm | 437 mm |
| I - Stak: | 650 mm | 655 mm | 655 mm | 674 mm | 674 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.115 mm | 1.136 mm | 1.157 mm | 1.180 mm | 1.202 mm |
- BDA_CONWAY_23_E-RAD_BOSCH_BES3_DE.pdf
- BDA_CONWAY_23_E-RAD_BOSCH_BES3_DK.pdf
- BDA_CONWAY_23_E-RAD_BOSCH_BES3_EN.pdf
- BDA_CONWAY_23_E-RAD_BOSCH_BES3_FR.pdf
- BDA_CONWAY_23_E-RAD_BOSCH_BES3_NL.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_DE.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_DK.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_EN.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_ES.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_FR.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_IT.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_NL.pdf
- Z12_Cairon_Gen4_MTB_WAVE_Metall_2023.pdf
- Z12_Cairon_Gen4_MTB_WAVE_Kunststoff_und_Gummi_2023.pdf
- KE_CONWAY_2024_DE.pdf
- KE_CONWAY_2024_DK.pdf
- KE_CONWAY_2024_EN.pdf
- KE_CONWAY_2024_ES.pdf
- KE_CONWAY_2024_FR.pdf
- KE_CONWAY_2024_IT.pdf
- KE_CONWAY_2024_NL.pdf