Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-BIKES ➜ Material: Aluminium ✓ Gewicht: 27,00 kg ✓ Laufradgröße: 27" ✓ Gänge: 9-Gang ✓ Antriebsvariante: Mittelmotor ✓ ➤ Jetzt entdecken
Produktinformation
"Cairon C 2.0 625 Bølge "
Oplev "Conway Cairon C 2.0 625" - din SUV-e-cykel til enhver tur! Med den kraftfulde Bosch-midtermotor og en batterikapacitet på 625 Wh kan du nyde godt af støtte på op til 25 km/t. Elcyklen er også fuldt netværksforbundet takket være Bosch Smart System. Motoren, displayet og smartphone-appen kan kommunikere med hinanden og registrere og vise turdata. Det pålidelige aluminiumsstel og de 27" store hjul giver dig en behagelig, men smidig køreoplevelse.
Shimano "Cues"-skifteren med 9 gear og gaffelen med 120 mm vandring sikrer optimal tilpasning til forskellige terræner. Hydrauliske bremseklodser giver dig maksimal sikkerhed og kontrol. Med en tilladt totalvægt på 140 kg og en gennemtænkt geometri er denne elcykel perfekt skræddersyet til dine behov.
"Conway Cairon C 2.0 625" scorer også point med praktiske skærme, bagagebærer og et kraftigt LED-belysningssystem. Dette gør SUV'en velegnet ikke kun til weekendture, men også til din daglige pendling gennem byen.
Shimano "Cues"-skifteren med 9 gear og gaffelen med 120 mm vandring sikrer optimal tilpasning til forskellige terræner. Hydrauliske bremseklodser giver dig maksimal sikkerhed og kontrol. Med en tilladt totalvægt på 140 kg og en gennemtænkt geometri er denne elcykel perfekt skræddersyet til dine behov.
"Conway Cairon C 2.0 625" scorer også point med praktiske skærme, bagagebærer og et kraftigt LED-belysningssystem. Dette gør SUV'en velegnet ikke kun til weekendture, men også til din daglige pendling gennem byen.
Specifikationer
| Ramme: | Intube Bosch, Gen. 4, BES3, aluminium, Wave, 38 cm |
| Dropøje: | CONWAY "V1" til Cairon hurtigspænder |
| Forgaffel: | SR SUNTOUR "SF21-XCM32 LO DS", 120 mm fjedervandring, stikaksel |
| Styrfitting: | GLORY WHEEL "SIT3 Strummer", ZS56/28.6 / ZS56/40 |
| Pedalarme: | MIRANDA "Classic", 165 mm, til Bosch Gen. 4, ISIS, Q:12, sort |
| Tandhjul: | MIRANDA, 36 tænder |
| Krankleje: | BOSCH |
| Bremser: | TEKTRO "HD-T280" |
| Bremse V.R.: | TEKTRO "HD-T280", monteret på plakat |
| Bremse H.R.: | TEKTRO-skivebremse "HD-T280", hydraulisk, 2 stempler, til 1,8 mm-skiver |
| Bremsegreb: | TEKTRO "HD-T280" |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR180-35", Ø 180 mm, centerlås |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR180-35", Ø 180 mm, centerlås |
| Skifter: | SHIMANO "Køer SL-U4000" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Køer RD-U4000" |
| Kassette: | SHIMANO "Cues CS-LG300", LINKGLIDE, 11-46 tænder |
| Kæde: | SHIMANO "CN-LG500" |
| Motor: | BOSCH "Performance Line CX", maks. 85 Nm |
| Batteri: | BOSCH "PowerTube 625", 625 Wh |
| Oplader: | BOSCH 2 A |
| Controller: | BOSCH "BRC3600", LED-fjernbetjening |
| Display: | BOSCH "Kiox 300", 4-trins, fjernbetjening, skubbehjælpemiddel |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | RODI "Tryp 30", 32 Loch, geöst, Tubeless Ready |
| Eger: | Niro |
| Fornav: | SHIMANO "Tourney TX HB-TX505", centerlås, hurtigspænder |
| Bagnav: | SHIMANO "Tourney TX FH-TX505", centerlås, hurtigspænder |
| Dæk for: | Schwalbe "Smart Sam", 60-584, Reflex |
| Dæk bag: | Schwalbe "Smart Sam", 60-584, Reflex |
| Styr: | LEVELNINE "Low Riser", 720 mm, Ø 31,8 mm, backsweep 9°, upsweep 5°. |
| Frempind: | LEVELNINE "Adjustable", 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 65 mm lang, sort |
| Greb: | CONWAY "Sport", 130 mm, sort |
| Sadel: | Selle Royal "Vivo", atletisk |
| Sadelpind: | CONWAY, Ø 31,6 mm, 350 mm lang, 15 mm offset |
| Skærme: | Curana "Apollo 75" |
| Bagagebære: | atranvelo "Commute Pro" |
| Lys for: | CONTEC "DLUX 50 E+", 50 lux |
| Lys bag: | CONTEC "TL-335 E" |
| Batterilås: | AXA "Ny lås" |
| Støtteben: | URSUS "R81 - Wave Rear" |
| Pedaler: | VP-KOMPONENTER "VPE-527" |
Tekniske data
| Kategori: | SUV |
| Elcykel: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line CX |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 625 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Bølge |
| Ramme størrelse: | XS |
| Ramme højde: | 38 cm |
| Hjulstørrelse: | 27" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 9-speed |
| Gear: | 1x 9-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Cues |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 120 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Kategorie E-Rad: | 3 |
| Zulässiges Systemgewicht: | 140 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | sort |
| Farvebetegnelse: | white / black |
| Vægt: | 27,00 kg |
| EAN | 4251971171084 |
Geometridata
XS
XS
S
S
M
M
L
L
XL
XL
| A - Sadelrør: | 385 mm |
| B - OVERRØR: | 560 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm |
| H - Nå!: | 359 mm |
| I - Stak: | 650 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.115 mm |
| A - Sadelrør: | 385 mm |
| B - OVERRØR: | 560 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65 mm |
| D - Frempind længde: | 460 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 150 mm |
| F - Kettenstrebe: | 359 mm |
| G - Hovedrør: | 650 mm |
| H - Nå!: | 1.115 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 580 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm |
| H - Nå!: | 381 mm |
| I - Stak: | 655 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.136 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 580 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 65 mm |
| D - Frempind længde: | 460 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 150 mm |
| F - Kettenstrebe: | 381 mm |
| G - Hovedrør: | 655 mm |
| H - Nå!: | 1.136 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm |
| H - Nå!: | 402 mm |
| I - Stak: | 655 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.157 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 90 mm |
| D - Frempind længde: | 460 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 150 mm |
| F - Kettenstrebe: | 402 mm |
| G - Hovedrør: | 655 mm |
| H - Nå!: | 1.157 mm |
| A - Sadelrør: | 500 mm |
| B - OVERRØR: | 620 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 417 mm |
| I - Stak: | 674 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.180 mm |
| A - Sadelrør: | 500 mm |
| B - OVERRØR: | 620 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 90 mm |
| D - Frempind længde: | 460 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 170 mm |
| F - Kettenstrebe: | 417 mm |
| G - Hovedrør: | 674 mm |
| H - Nå!: | 1.180 mm |
| A - Sadelrør: | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 67° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 437 mm |
| I - Stak: | 674 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.202 mm |
| A - Sadelrør: | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 90 mm |
| D - Frempind længde: | 460 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 170 mm |
| F - Kettenstrebe: | 437 mm |
| G - Hovedrør: | 674 mm |
| H - Nå!: | 1.202 mm |
| XS | XS | S | S | M | M | L | L | XL | XL | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 385 mm | 385 mm | 420 mm | 420 mm | 460 mm | 460 mm | 500 mm | 500 mm | 540 mm | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 560 mm | 560 mm | 580 mm | 580 mm | 600 mm | 600 mm | 620 mm | 620 mm | 640 mm | 640 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 66° | 67° | 67° | 67° | 67° | |||||
| D - Frempind længde: | 65 mm | 65 mm | 65 mm | 65 mm | 90 mm | 90 mm | 90 mm | 90 mm | 90 mm | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° | 73° | 73° | 73° | 73° | |||||
| F - Kettenstrebe: | 460 mm | 460 mm | 460 mm | 460 mm | 460 mm | 460 mm | 460 mm | 460 mm | 460 mm | 460 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm | 150 mm | 150 mm | 150 mm | 150 mm | 150 mm | 170 mm | 170 mm | 170 mm | 170 mm |
| H - Nå!: | 359 mm | 359 mm | 381 mm | 381 mm | 402 mm | 402 mm | 417 mm | 417 mm | 437 mm | 437 mm |
| I - Stak: | 650 mm | 650 mm | 655 mm | 655 mm | 655 mm | 655 mm | 674 mm | 674 mm | 674 mm | 674 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.115 mm | 1.115 mm | 1.136 mm | 1.136 mm | 1.157 mm | 1.157 mm | 1.180 mm | 1.180 mm | 1.202 mm | 1.202 mm |