Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
BIKES ➜ Materiale: Aluminium ✓ Farve: sølv ✓ Vægt: 14,10 kg ✓ Hjulstørrelse: 29" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 12-speed ✓
Produktinformation
"MS 8.9 Hardtail "
Med CONWAY "MS 8.9" kører du på en helt igennem solid MTB hardtail med en ROCKSHOX "Judy TK"-fjedergaffel og stiv bagende. De 100 mm fjedervandring og de 57 mm brede WTB-dæk, der bruges på "MS 8.9", bøjer ethvert rodet spor og uasfalterede skovstier. Den gribevenlige dækprofil sikrer også optimalt hold på løst underlag.
Afhængigt af stigningen og den ønskede hastighed kan du vælge mellem de 12 gear, som SHIMANO "Deore" tilbyder, når du kører op ad bakke. Kassetten med 11-51 tænder brillerer med sit brede gearområde. De hydrauliske Bremseklodser, også fra SHIMANO, er nemme at dispensere på lange nedkørsler. Når det bliver hårdt, er de altid klar til aktion og giver et kraftigt greb.
Afhængigt af stigningen og den ønskede hastighed kan du vælge mellem de 12 gear, som SHIMANO "Deore" tilbyder, når du kører op ad bakke. Kassetten med 11-51 tænder brillerer med sit brede gearområde. De hydrauliske Bremseklodser, også fra SHIMANO, er nemme at dispensere på lange nedkørsler. Når det bliver hårdt, er de altid klar til aktion og giver et kraftigt greb.
Specifikationer
| Ramme: | Aluminium, diamant, 41 cm |
| Dropøje: | CONWAY til MS / MC / ML 27,5", 29" fra 2019-modellen og fremefter |
| Forgaffel: | ROCKSHOX "Judy", 100 mm fjedervandring, TurnKey, hurtigspænder |
| Styrfitting: | FSA "Orbit 1.5B ZS", ZS44/28.6 / ZS56/40, reduktionskegle |
| Kranksæt: | SHIMANO "FC-MT510", 175 mm, 32 tænder |
| Krankleje: | SHIMANO "BB-MT501", BSA, 68 mm / 73 mm husbredde |
| Bremse V.R.: | SHIMANO "BL-MT200 / BR-MT200", montering på plakat |
| Bremse H.R.: | SHIMANO "BL-MT200 / BR-MT200" |
| Bremseskive For: | SHIMANO "SM-RT10", Ø 180 mm, centerlås |
| Bremseskive Bag: | SHIMANO "SM-RT10", Ø 180 mm, centerlås |
| Skifter: | SHIMANO "Deore SL-M6100" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Deore RD-M6100", lang cage |
| Kassette: | SHIMANO "Deore CS-M6100", 10-51 tænder |
| Kæde: | SHIMANO "Deore CN-M6100" |
| Fælge: | RODI "Blackrock 23", 23-622, 32 huller, skivebremse, enkelt øje, sort |
| Eger: | Stahl schwarz |
| Fornav: | SHIMANO "Tourney TX HB-TX505", centerlås, hurtigspænder |
| Bagnav: | SHIMANO "FH-MT401", centerlås, hurtigspænder |
| Dæk for: | WTB "Ranger", 57-622, Reflex |
| Dæk bag: | WTB "Ranger", 57-622, Reflex |
| Styr: | LEVELNINE styr, 720 mm, Ø 31,8 mm, stigning 0,5 mm |
| Frempind: | CONWAY, 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 70 mm lang, vinkel 7°, sort |
| Greb: | CONWAY "Sport", 130 mm, sort |
| Sadel: | Selle Royal "Vivo", atletisk |
| Sadelpind: | CONWAY, Ø 31,6 mm, 300 mm lang |
| Pedaler: | WELLGO "C280DU" |
Tekniske data
| Kategori: | Hardtail |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Hardtail |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 41 cm |
| Hjulstørrelse: | 29" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 12-speed |
| Gear: | 1x 12-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Deore |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 100 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel |
| Zulässiges Systemgewicht: | 130 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | sølv |
| Farvebetegnelse: | moos metallic matt / platin metallic matt |
| Vægt: | 14,10 kg |
| EAN | 4251507977739 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 406 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 70 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 72° |
| F - Kettenstrebe: | 448 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 369 mm |
| I - Stak: | 634 mm |
| J - Projektionshøjde: | 771 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.069 mm |
| A - Sadelrør: | 457 mm |
| B - OVERRØR: | 590 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 70 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 72° |
| F - Kettenstrebe: | 448 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 389 mm |
| I - Stak: | 634 mm |
| J - Projektionshøjde: | 800 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.089 mm |
| A - Sadelrør: | 508 mm |
| B - OVERRØR: | 610 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 72° |
| F - Kettenstrebe: | 448 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 409 mm |
| I - Stak: | 634 mm |
| J - Projektionshøjde: | 829 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.104 mm |
| A - Sadelrør: | 559 mm |
| B - OVERRØR: | 630 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 110 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 72° |
| F - Kettenstrebe: | 448 mm |
| G - Hovedrør: | 140 mm |
| H - Nå!: | 423 mm |
| I - Stak: | 652 mm |
| J - Projektionshøjde: | 865 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.124 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 406 mm | 457 mm | 508 mm | 559 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm | 590 mm | 610 mm | 630 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° | 70° | 70° | 70° |
| D - Frempind længde: | 70 mm | 70 mm | 90 mm | 110 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 72° | 72° | 72° | 72° |
| F - Kettenstrebe: | 448 mm | 448 mm | 448 mm | 448 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm | 120 mm | 120 mm | 140 mm |
| H - Nå!: | 369 mm | 389 mm | 409 mm | 423 mm |
| I - Stak: | 634 mm | 634 mm | 634 mm | 652 mm |
| J - Projektionshøjde: | 771 mm | 800 mm | 829 mm | 865 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.069 mm | 1.089 mm | 1.104 mm | 1.124 mm |