Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
BIKES ➜ Materiale: Aluminium ✓ Farve: blå ✓ Vægt: 14,50 kg ✓ Hjulstørrelse: 27,5" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 27-speed ✓
Produktinformation
"ML 5.7 Hardtail "
Vil du på sporty ture gennem skove og enge? CONWAY "ML 5.7" har alt, hvad du har brug for, og scorer også point med sit design specielt til kvinder. Det kan ses på det komprimerede og lidt kortere overrør på den robuste ramme af aluminium. Sadlen lover også et højt komfortniveau, da den tager trykket af følsomme områder af kroppen takket være dens midterkanal.
RST "Blaze RLO" fjedergaffel med 100 mm fjedervandring er dog langt vigtigere for sportslige ture. I kombination med de 57 mm brede og profilerede dæk støddæmper og fjeder den de fleste bump. I størrelse 27,5'' kan hjulene accelereres hurtigt og er ligesom hele "ML 5.7" adrætte og manøvredygtige.
Det 9-trins SHIMANO "Alivio" drev med i alt 27 gear og en bred vifte af udvekslingsforhold giver alt, hvad du har brug for til spurter og krævende stigninger. Når den kommer ned på den anden side af bjerget i høj fart, holder de hydrauliske Bremseklodser fra TEKTRO pålideligt "ML 5.7" i skak.
RST "Blaze RLO" fjedergaffel med 100 mm fjedervandring er dog langt vigtigere for sportslige ture. I kombination med de 57 mm brede og profilerede dæk støddæmper og fjeder den de fleste bump. I størrelse 27,5'' kan hjulene accelereres hurtigt og er ligesom hele "ML 5.7" adrætte og manøvredygtige.
Det 9-trins SHIMANO "Alivio" drev med i alt 27 gear og en bred vifte af udvekslingsforhold giver alt, hvad du har brug for til spurter og krævende stigninger. Når den kommer ned på den anden side af bjerget i høj fart, holder de hydrauliske Bremseklodser fra TEKTRO pålideligt "ML 5.7" i skak.
Specifikationer
| Ramme: | Aluminium, dame, 36 cm |
| Dropøje: | CONWAY til MS / MC / ML 27,5", 29" fra 2019-modellen og fremefter |
| Forgaffel: | RST "Blaze RLO", 100 mm fjedervandring, hurtigspænder |
| Styrfitting: | FSA "Orbit 1.5B ZS", ZS44/28.6 / ZS56/40, reduktionskegle |
| Kranksæt: | SHIMANO "Alivio FC-MT101", 170 mm, 22/30/40 tænder |
| Krankleje: | SHIMANO "BB-UN101", BSA, 68 mm / 70 mm husbredde |
| Bremse V.R.: | TEKTRO "HD-M280", montering på plakat |
| Bremse H.R.: | TEKTRO-skivebremse "HD-M280", hydraulisk, 2 stempler, til 1,8 mm-skiver |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR160-24", Ø 160 mm, 6-huller |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR160-24", Ø 160 mm, 6-huller |
| Skifter: | SHIMANO "Altus SL-M2010-L/SL-M2010-9R" |
| For Skifter: | SHIMANO "Altus FD-M2000", nedadgående svingning |
| Bagskifter: | SHIMANO "Alivio RD-M3100" |
| Kassette: | SHIMANO "Acera CS-HG200", 11-34 tænder |
| Kæde: | KMC "Z99", 9 gear |
| Fælge: | RODI "Blackrock 23", 23-584, 32 huller, skivebremse, enkelt øje, sort |
| Eger: | Stahl schwarz |
| Fornav: | QUANDO "KT-K68F", hurtigspænder |
| Bagnav: | QUANDO "KT-K68R", 6-huls, hurtigspænder |
| Dæk for: | WTB "Ranger", 57-584 |
| Dæk bag: | WTB "Ranger", 57-584 |
| Styr: | LEVELNINE styr, 720 mm, Ø 31,8 mm, stigning 0,5 mm |
| Frempind: | CONWAY, 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 50 mm lang, vinkel 7°, sort |
| Greb: | CONWAY "Sport", 130 mm, sort |
| Sadel: | Selle Royal "Vivo", atletisk |
| Sadelpind: | CONWAY, Ø 31,6 mm, 300 mm lang |
| Pedaler: | WELLGO "C280DU" |
Tekniske data
| Kategori: | Hardtail |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Lady |
| Ramme størrelse: | XS |
| Ramme højde: | 36 cm |
| Hjulstørrelse: | 27,5" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 27-speed |
| Gear: | 3x 9-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Alivio |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 100 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel |
| Zulässiges Systemgewicht: | 130 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | blå |
| Farvebetegnelse: | black metallic / turquoise metallic |
| Vægt: | 14,50 kg |
| EAN | 4251507977982 |
Geometridata
XS
S
M
| A - Sadelrør: | 355 mm |
| B - OVERRØR: | 550 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 110 mm |
| H - Nå!: | 383 mm |
| I - Stak: | 589 mm |
| J - Projektionshøjde: | 664 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.059 mm |
| A - Sadelrør: | 406 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - Frempind længde: | 70 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 394 mm |
| I - Stak: | 600 mm |
| J - Projektionshøjde: | 695 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.068 mm |
| A - Sadelrør: | 457 mm |
| B - OVERRØR: | 590 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - Frempind længde: | 70 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 408 mm |
| I - Stak: | 612 mm |
| J - Projektionshøjde: | 727 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.077 mm |
| XS | S | M | |
|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 355 mm | 406 mm | 457 mm |
| B - OVERRØR: | 550 mm | 570 mm | 590 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° | 71° | 71° |
| D - Frempind længde: | 50 mm | 70 mm | 70 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° | 74° | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm | 435 mm | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 110 mm | 120 mm | 130 mm |
| H - Nå!: | 383 mm | 394 mm | 408 mm |
| I - Stak: | 589 mm | 600 mm | 612 mm |
| J - Projektionshøjde: | 664 mm | 695 mm | 727 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.059 mm | 1.068 mm | 1.077 mm |