Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
BIKES ➜ Materiale: Aluminium ✓ Vægt: 13,60 kg ✓ Hjulstørrelse: 27,5" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 24-speed ✓ Kategori: Hardtail ✓
Produktinformation
"ML 4.7 Hardtail "
"ML 4.7" er den perfekte ledsager på længere mountainbiketure. Geometrien og udstyret er specielt designet til kvinder. Det afspejler sig blandt andet i den mere kompakte ramme med et knæk i overrøret. Sadlen er også designet til at passe til den kvindelige anatomi.
MTB'en med RST "Gila ML"-gaflen med 100 mm fjedervandring og de 57 mm brede WTB "Ranger"-dæk er rettet mod skove og enge. Sammen med de 27,5'' store hjul kan hardtailen manøvreres adræt gennem det grønne. SHIMANOs 8-trins drev sikrer den optimale pedalfrekvens - uanset om det er på hårde stigninger eller lange nedkørsler.
De hydrauliske Bremseklodser fra TEKTRO afrunder den samlede pakke. Deres bremsekraft er altid fint justerbar, men de reagerer også pålideligt og kraftfuldt, når der er brug for det spontant.
MTB'en med RST "Gila ML"-gaflen med 100 mm fjedervandring og de 57 mm brede WTB "Ranger"-dæk er rettet mod skove og enge. Sammen med de 27,5'' store hjul kan hardtailen manøvreres adræt gennem det grønne. SHIMANOs 8-trins drev sikrer den optimale pedalfrekvens - uanset om det er på hårde stigninger eller lange nedkørsler.
De hydrauliske Bremseklodser fra TEKTRO afrunder den samlede pakke. Deres bremsekraft er altid fint justerbar, men de reagerer også pålideligt og kraftfuldt, når der er brug for det spontant.
Specifikationer
| Ramme: | Aluminium, dame, 36 cm |
| Dropøje: | CONWAY til MS / MC / ML 27,5", 29" fra 2019-modellen og fremefter |
| Forgaffel: | RST "Gila ML", 100 mm fjedervandring, hurtigspænder |
| Styrfitting: | FSA "Orbit 1.5B ZS", ZS44/28.6 / ZS56/40, reduktionskegle |
| Kranksæt: | SHIMANO "Tourney FC-TY301", 170 mm, 24/34/42 tænder |
| Krankleje: | SHIMANO "BB-UN101", BSA, 68 mm / 70 mm husbredde |
| Bremse V.R.: | TEKTRO "HD-M280", montering på plakat |
| Bremse H.R.: | TEKTRO-skivebremse "HD-M280", hydraulisk, 2 stempler, til 1,8 mm-skiver |
| Bremseskive For: | TEKTRO "TR160-24", Ø 160 mm, 6-huller |
| Bremseskive Bag: | TEKTRO "TR160-24", Ø 160 mm, 6-huller |
| Skifter: | SHIMANO "Altus SL-M315-L/SL-M315-8R" |
| For Skifter: | SHIMANO "Altus FD-M313", nedadgående svingning |
| Bagskifter: | SHIMANO "Acera RD-M360" |
| Kassette: | SHIMANO "Altus CS-HG31", 11-34 tænder |
| Kæde: | KMC "Z8", 8 gear |
| Fælge: | CONWAY "35 Bar", 32 huller |
| Eger: | Stahl schwarz |
| Fornav: | QUANDO "KT-K68F", hurtigspænder |
| Bagnav: | QUANDO "KT-K68R", 6-huls, hurtigspænder |
| Dæk for: | WTB "Ranger", 57-584 |
| Dæk bag: | WTB "Ranger", 57-584 |
| Styr: | LEVELNINE styr, 720 mm, Ø 31,8 mm, stigning 0,5 mm |
| Frempind: | CONWAY, 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 50 mm lang, vinkel 7°, sort |
| Greb: | CONWAY "Sport", 130 mm, sort |
| Sadel: | Selle Royal "Vivo", atletisk |
| Sadelpind: | CONWAY, Ø 31,6 mm, 300 mm lang |
| Pedaler: | WELLGO "C280DU" |
Tekniske data
| Kategori: | Hardtail |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Lady |
| Ramme størrelse: | XS |
| Ramme højde: | 36 cm |
| Hjulstørrelse: | 27,5" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 24-speed |
| Gear: | 3x 8-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Acera |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 100 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel |
| Zulässiges Systemgewicht: | 130 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | violet |
| Farvebetegnelse: | lightgrey matt / berry metallic |
| Vægt: | 13,60 kg |
| EAN | 4251507977920 |
Geometridata
XS
S
M
| A - Sadelrør: | 355 mm |
| B - OVERRØR: | 550 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 50 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 110 mm |
| H - Nå!: | 383 mm |
| I - Stak: | 589 mm |
| J - Projektionshøjde: | 664 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.059 mm |
| A - Sadelrør: | 406 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - Frempind længde: | 70 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 120 mm |
| H - Nå!: | 394 mm |
| I - Stak: | 600 mm |
| J - Projektionshøjde: | 695 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.068 mm |
| A - Sadelrør: | 457 mm |
| B - OVERRØR: | 590 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - Frempind længde: | 70 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 408 mm |
| I - Stak: | 612 mm |
| J - Projektionshøjde: | 727 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.077 mm |
| XS | S | M | |
|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 355 mm | 406 mm | 457 mm |
| B - OVERRØR: | 550 mm | 570 mm | 590 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° | 71° | 71° |
| D - Frempind længde: | 50 mm | 70 mm | 70 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° | 74° | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm | 435 mm | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 110 mm | 120 mm | 130 mm |
| H - Nå!: | 383 mm | 394 mm | 408 mm |
| I - Stak: | 589 mm | 600 mm | 612 mm |
| J - Projektionshøjde: | 664 mm | 695 mm | 727 mm |
| K - Hjulafstand: | 1.059 mm | 1.068 mm | 1.077 mm |