Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
BIKES ➜ Farve: sort ✓ Vægt: 9,60 kg ✓ Hjulstørrelse: 28" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 11-speed ✓ Kategori: Gruscykel ✓ Elcykel: ingen ✓
Produktinformation
"GRV 9.0 Gruscykel "
Vores udviklere har givet rammen på "GRV 9.0" en frisk overhaling for at give den et sporty og rent look. De nu dybere sadelstræbere giver lidt mere fleksibilitet og dæmpning uden tab af stivhed, når du træder i pedalerne. Den sporty touring-geometri gør "GRV 9.0" til din trofaste følgesvend, uanset om du cykler om sommeren eller starter i det næste cyclocross-løb.
Schwalbes "ONE Allround Classic"-dæk understøtter dette alsidige koncept. Dets afbalancerede køreegenskaber brillerer både på asfalt og skovstier, og dets 40 mm bredde støddæmper ujævnheder. Når det kommer til drivlinjen, er det SHIMANO med sin "GRX"-gruppe med sportslige komponenter som 11-gearsmikset og de kraftige hydrauliske Bremseklodser, der afrunder cyklens alsidige karakter.
Schwalbes "ONE Allround Classic"-dæk understøtter dette alsidige koncept. Dets afbalancerede køreegenskaber brillerer både på asfalt og skovstier, og dets 40 mm bredde støddæmper ujævnheder. Når det kommer til drivlinjen, er det SHIMANO med sin "GRX"-gruppe med sportslige komponenter som 11-gearsmikset og de kraftige hydrauliske Bremseklodser, der afrunder cyklens alsidige karakter.
Specifikationer
| Ramme: | Kulstof, diamant, 45 cm |
| Dropøje: | CONWAY til GRV Carbon, fra 2019-modellen |
| Forgaffel: | 28", kulfiber, konisk 1 1/8"- 1,5", 300 mm frempind, flad montering, sulphur matt / sort metallic |
| Styrfitting: | GLORY HJUL IS42/28.6 / IS52/40 |
| Kranksæt: | SHIMANO "GRX FC-RX600", LINKGLIDE, 165 mm, 40 tænder |
| Krankleje: | SHIMANO "SM-BB71", Pressfit BB86, 86,5 mm husbredde |
| Bremse V.R.: | SHIMANO "GRX BL-RX600 / BR-RX400", flad montering |
| Bremse H.R.: | SHIMANO "GRX ST-RX600 / BR-RX400" |
| Bremseskive For: | SHIMANO "SM-RT70", Ø 160 mm, centerlås |
| Bremseskive Bag: | SHIMANO "SM-RT70", Ø 160 mm, centerlås |
| Skifter: | SHIMANO "GRX ST-RX600 / BR-RX400" |
| Bagskifter: | SHIMANO "GRX RD-RX812" |
| Kassette: | SHIMANO "Deore XT CS-M8000", 11-42 tænder |
| Kæde: | SHIMANO "105 CN-HG601" |
| Fælge: | RODI BLACKJACK "Ready GR", 21-622, 32 huller, skivebremse, enkelt øje, tubeless ready, sort |
| Eger: | Niro |
| Fornav: | SHIMANO "Tiagra HB-RS470", 12 x 100 mm, stikaksel, centerlås |
| Bagnav: | SHIMANO "FH-RS470", 12 x 142 mm, centerlås, stikaksel |
| Dæk for: | Schwalbe "ONE Allround", 40-622 |
| Dæk bag: | Schwalbe "ONE Allround", 40-622 |
| Styr: | EASTON "EA50 AX", 400 mm, Ø 31,8 mm, rækkevidde 80 mm, fald 120 mm, afrunding 16°. |
| Frempind: | EASTON "EA50", 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 80 mm lang, vinkel 7°, sort |
| Greb: | FIZIK "Tempo Microtex Bondcush Soft", sort |
| Sadel: | FIZIK "Terra Argo X5" |
| Sadelpind: | EASTON "EA50", Ø 27,2 mm, 350 mm lang, 10 mm forskydning |
Tekniske data
| Kategori: | Gruscykel |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Diamant |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 45 cm |
| Hjulstørrelse: | 28" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 11-speed |
| Gear: | 1x 11-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | GRX810 |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Zulässiges Systemgewicht: | 130 kg |
| Farve: | sort |
| Farvebetegnelse: | sulphur matt / black metallic |
| Vægt: | 9,60 kg |
| EAN | 4251507983549 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 448 mm |
| B - OVERRØR: | 528 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 420 mm |
| G - Hovedrør: | 140 mm |
| H - Nå!: | 361 mm |
| I - Stak: | 564 mm |
| J - Hjulafstand: | 998 mm |
| A - Sadelrør: | 471 mm |
| B - OVERRØR: | 545 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 72° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 420 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm |
| H - Nå!: | 374 mm |
| I - Stak: | 576 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.011 mm |
| A - Sadelrør: | 493 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 72° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 420 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 388 mm |
| I - Stak: | 597 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.026 mm |
| A - Sadelrør: | 504 mm |
| B - OVERRØR: | 590 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 72° |
| D - Frempind længde: | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 420 mm |
| G - Hovedrør: | 190 mm |
| H - Nå!: | 402 mm |
| I - Stak: | 616 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.046 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 448 mm | 471 mm | 493 mm | 504 mm |
| B - OVERRØR: | 528 mm | 545 mm | 570 mm | 590 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° | 72° | 72° | 72° |
| D - Frempind længde: | 80 mm | 80 mm | 90 mm | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° | 74° | 73° | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 420 mm | 420 mm | 420 mm | 420 mm |
| G - Hovedrør: | 140 mm | 150 mm | 170 mm | 190 mm |
| H - Nå!: | 361 mm | 374 mm | 388 mm | 402 mm |
| I - Stak: | 564 mm | 576 mm | 597 mm | 616 mm |
| J - Hjulafstand: | 998 mm | 1.011 mm | 1.026 mm | 1.046 mm |