Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
BIKES ➜ Materiale: Aluminium ✓ Farve: orange ✓ Vægt: 10,70 kg ✓ Hjulstørrelse: 28" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 20-speed ✓
Produktinformation
"GRV 6.0 Gruscykel "
Ingen anden type sportslig cykel er så alsidig som gravelcykler - heller ikke "GRV 6.0" fra CONWAY. Du kan bruge den til at pendle til arbejde hver dag i en moderat sportslig kørestilling, tage på bikepacking-tur om sommeren eller bruge den som træningscykel i mudder og sne om vinteren.
Med sin ramme i aluminium og gaffel i kulfiber er "GRV 6.0" en solid indgang til denne variation. Også fordi den kan udstyres fuldt ud til hverdagsbrug. Alle gevindøjer til skærme og bagagebærer er allerede monteret.
Alsidigheden afspejles også i dækkene: CONTINENTALs "Terra Trail"-dæk er med deres slidbanemønster perfekte til offroad-kørsel. Med en bredde på 40 mm giver de også en velkommen stødabsorberende komfort. Men de ruller også jævnt og roligt på asfalt.
"GRX400"-gruppesættet fra SHIMANO på "GRV 6.0" med 2 x 10 gear og hydrauliske Bremseklodser med en diameter på 160 mm er også designet til en bred vifte af anvendelser: Det spænder fra sporty og hurtig til rolig og udholdende - til næsten alle stier og ruter med en sporty kørestil.
Med sin ramme i aluminium og gaffel i kulfiber er "GRV 6.0" en solid indgang til denne variation. Også fordi den kan udstyres fuldt ud til hverdagsbrug. Alle gevindøjer til skærme og bagagebærer er allerede monteret.
Alsidigheden afspejles også i dækkene: CONTINENTALs "Terra Trail"-dæk er med deres slidbanemønster perfekte til offroad-kørsel. Med en bredde på 40 mm giver de også en velkommen stødabsorberende komfort. Men de ruller også jævnt og roligt på asfalt.
"GRX400"-gruppesættet fra SHIMANO på "GRV 6.0" med 2 x 10 gear og hydrauliske Bremseklodser med en diameter på 160 mm er også designet til en bred vifte af anvendelser: Det spænder fra sporty og hurtig til rolig og udholdende - til næsten alle stier og ruter med en sporty kørestil.
Specifikationer
| Ramme: | Aluminium, diamant, 49 cm |
| Dropøje: | CONWAY til GRV aluminium, fra mod. 2021 |
| Forgaffel: | 28", kulfiber, konisk 1 1/8" - 1,5", 300 mm frempind, flad montering, sort |
| Styrfitting: | GLORY HJUL IS42/28.6 / IS52/40 |
| Kranksæt: | MIRANDA "XMOD Delta Double", 170 mm, 30/46 tænder |
| Krankleje: | SHIMANO "BSA" |
| Bremse V.R.: | SHIMANO "GRX ST-RX400 / BR-RX400", flad montering, 2x |
| Bremse H.R.: | SHIMANO "GRX ST-RX400 / BR-RX400" |
| Bremsegreb: | SHIMANO "GRX ST-RX400" |
| Bremseskive For: | SHIMANO "SM-RT56", Ø 160 mm, 6-hullers |
| Bremseskive Bag: | SHIMANO "SM-RT56", Ø 160 mm, 6-hullers |
| Skifter: | SHIMANO "GRX ST-RX400 / BR-RX400", flad montering, 2x |
| For Skifter: | SHIMANO "GRX FD-RX400", beslag til fastgørelse, nedadgående sving |
| Bagskifter: | SHIMANO "GRX RD-RX400" |
| Kassette: | SHIMANO "Tiagra CS-HG500", 11-32 tænder |
| Kæde: | SHIMANO "Deore CN-HG54" |
| Fælge: | MACH1 "Gravel 19", 32 huller, klar til slangeløst brug |
| Eger: | Niro, schwarz |
| Fornav: | FORMULA "RX512", 12 x 100 mm, stikaksel |
| Bagnav: | FORMULA "RX300", 12 x 142 mm, stikaksel, 6-hul |
| Dæk for: | CONTINENTAL "Terra Trail", 40-622 |
| Dæk bag: | CONTINENTAL "Terra Trail", 40-622 |
| Styr: | CONWAY "GRV Bar", 400 mm, Ø 31,8 mm, rækkevidde 70 mm, fald 125 mm, flare 6°. |
| Frempind: | CONWAY "GRV A-Head", 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 80 mm lang, vinkel 7°, sort |
| Greb: | FIZIK "Tempo Microtex Bondcush Soft", sort |
| Sadel: | Selle Royal "1220", atletisk |
| Sadelpind: | CONWAY, Ø 27,2 mm, 350 mm lang |
Tekniske data
| Kategori: | Gruscykel |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Mænd |
| Rammeform: | Diamant |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 49 cm |
| Hjulstørrelse: | 28" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 20-speed |
| Gear: | 2x 10-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | GRX400 |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Zulässiges Systemgewicht: | 130 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | orange |
| Farvebetegnelse: | black metallic / fresh orange |
| Vægt: | 10,70 kg |
| EAN | 4251507983426 |
Geometridata
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 490 mm |
| B - OVERRØR: | 535 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 377 mm |
| I - Stak: | 549 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.035 mm |
| A - Sadelrør: | 510 mm |
| B - OVERRØR: | 555 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° |
| D - Frempind længde: | 80 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 145 mm |
| H - Nå!: | 393 mm |
| I - Stak: | 563 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.056 mm |
| A - Sadelrør: | 530 mm |
| B - OVERRØR: | 575 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 170 mm |
| H - Nå!: | 406 mm |
| I - Stak: | 588 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.073 mm |
| A - Sadelrør: | 550 mm |
| B - OVERRØR: | 595 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - Frempind længde: | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 190 mm |
| H - Nå!: | 420 mm |
| I - Stak: | 609 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.089 mm |
| S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 490 mm | 510 mm | 530 mm | 550 mm |
| B - OVERRØR: | 535 mm | 555 mm | 575 mm | 595 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 70° | 70° | 71° | 71° |
| D - Frempind længde: | 80 mm | 80 mm | 90 mm | 100 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 74° | 74° | 74° | 74° |
| F - Kettenstrebe: | 435 mm | 435 mm | 435 mm | 435 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm | 145 mm | 170 mm | 190 mm |
| H - Nå!: | 377 mm | 393 mm | 406 mm | 420 mm |
| I - Stak: | 549 mm | 563 mm | 588 mm | 609 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.035 mm | 1.056 mm | 1.073 mm | 1.089 mm |