Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
E-BIKES ➜ Materiale: Aluminium ✓ Vægt: 27,80 kg ✓ Hjulstørrelse: 28" ✓ Bremsesystem: hydraulisk skivebremse ✓ Gearing: 9-speed ✓ Kategori: Trekkingcykel ✓
Produktinformation
"Cairon T 2.0 500 Trapez "
Uanset om det er på lange weekendture eller til ærinder i byen - vores "Cairon T 2.0 500" er designet til alsidig brug. Altid om bord: Bosch "Performance"-drevet, som kan accelerere kraftigt op til 25 km/t. Det drives af batteriet på 500 Wh, som er elegant skjult i underrøret på rammen af aluminium. Det generelt lave tyngdepunkt giver pedelec'en en naturlig kørestil.
Bosch Smart System gør denne alsidige elcykel til en alsidig elcykel med digitale tilslutningsmuligheder. Du skal bare downloade E-Bike Flow-appen, så kan du stikke din smartphone til din cykel og få adgang til alle turdata når som helst.
Bagagebæreren har plads til alle dine tasker med ekstra tøj eller proviant til udflugter. Skærmene gør på den anden side cyklen mere velegnet til brug i byen. Snavs og vandsprøjt holdes nemt ude.
De pålidelige bagskiftere hjælper med at drive cyklen, og de hydrauliske Bremseklodser - begge fra Tektro - hjælper med at bremse præcist. Sidst, men ikke mindst, giver de 50 mm brede Continental-dæk i kombination med fjedergaffel og affjedret sadelpind "Cairon T 2.0 500" masser af komfort.
Bosch Smart System gør denne alsidige elcykel til en alsidig elcykel med digitale tilslutningsmuligheder. Du skal bare downloade E-Bike Flow-appen, så kan du stikke din smartphone til din cykel og få adgang til alle turdata når som helst.
Bagagebæreren har plads til alle dine tasker med ekstra tøj eller proviant til udflugter. Skærmene gør på den anden side cyklen mere velegnet til brug i byen. Snavs og vandsprøjt holdes nemt ude.
De pålidelige bagskiftere hjælper med at drive cyklen, og de hydrauliske Bremseklodser - begge fra Tektro - hjælper med at bremse præcist. Sidst, men ikke mindst, giver de 50 mm brede Continental-dæk i kombination med fjedergaffel og affjedret sadelpind "Cairon T 2.0 500" masser af komfort.
Specifikationer
| Ramme: | Intube Bosch, Gen. 3, BES3, aluminium, trapez, 38 cm |
| Dropøje: | CONWAY "V2" til Cairon hurtigspænder |
| Forgaffel: | RST "Blaze ML", 80 mm fjedervandring, hurtigspænder |
| Styrfitting: | GLORY WHEEL "SIT3 Strummer", ZS56/28.6 / ZS56/40 |
| Kranksæt: | MIRANDA "Classic", 165 mm, 36 tænder |
| Pedalarme: | MIRANDA "Classic Gen3", 165 mm |
| Tandhjul: | MIRANDA "Gen3", 36 Z., w CG |
| Bremse V.R.: | SHIMANO "BL-MT200 / BR-MT200", montering på plakat |
| Bremse H.R.: | SHIMANO skivebremse "BL-MT200 / BR-MT200", hydraulisk, adapter til 180 mm |
| Bremseskive For: | SHIMANO "SM-RT30", Ø 180 mm, centerlås |
| Bremseskive Bag: | SHIMANO "SM-RT30", Ø 180 mm, centerlås |
| Skifter: | TEKTRO "SL-M350R" |
| Bagskifter: | TEKTRO "RD-M350" |
| Kassette: | TEKTRO "CS-M350-9", 11-46 tænder |
| Kæde: | SHIMANO "CN-HG53" |
| Motor: | BOSCH "Performance Line" motor, maks. 75 Nm |
| Batteri: | BOSCH "PowerTube 500", 500 Wh |
| Oplader: | BOSCH 4 A |
| Controller: | BOSCH "BRC3300", mini-fjernbetjening |
| Display: | BOSCH "Intuvia 100", 4-trins, fjernbetjening, push assist |
| Sensor: | Tretkraftmessung im Motor + Geschwindigkeitssensor |
| Fælge: | RODI "Blackrock 25", 25-622, skivebremse med 32 huller, enkelt øje, sort |
| Eger: | Niro schwarz |
| Fornav: | SHIMANO "Tourney TX HB-TX505", centerlås, hurtigspænder |
| Bagnav: | SHIMANO "Tourney TX FH-TX505", centerlås, hurtigspænder |
| Dæk for: | CONTINENTAL "Contact Cruiser", 50-622, Reflex |
| Dæk bag: | CONTINENTAL "Contact Cruiser", 50-622, Reflex |
| Styr: | LEVELNINE "Low Riser", 720 mm, Ø 31,8 mm, backsweep 9°, upsweep 5°. |
| Frempind: | LEVELNINE "Adjustable", 1 1/8", 31,8 mm styrklemme, 65 mm lang, sort |
| Greb: | CONWAY "Sport", 130 mm, sort |
| Sadel: | Selle Royal "Vivo", atletisk |
| Sadelpind: | CONWAY, Ø 31,6 mm, 350 mm lang, 15 mm offset |
| Kædeskærm: | HESLING “Move” |
| Skærme: | SKS "A 60 S" |
| Bagagebære: | atranvelo "Commute Pro" |
| Lys for: | CONTEC "DLUX 50 E+", 50 lux |
| Lys bag: | CONTEC "TL-335 E" |
| Rammelås: | AXA "Blok XXL" |
| Batterilås: | AXA "Blok XXL" |
| Støtteben: | URSUS "R81 - Wave Rear" |
| Pedaler: | UNION "SP-827" |
Tekniske data
| Kategori: | Trekkingcykel |
| Elcykel: | ja |
| Bosch Smart System: | ja |
| Drivsystem: | BOSCH Performance Line |
| Drev version: | Centermotor |
| Batteri kapacitet: | 500 Wh |
| Støtte: | op til 25 km/t |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Trapez |
| Ramme størrelse: | XS |
| Ramme højde: | 38 cm |
| Hjulstørrelse: | 28" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 9-speed |
| Gear: | 1x 9-fach |
| Gearskifte mærke: | Tektro |
| Gearskifte model: | M350 |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Forgaffelfjeder: | 80 mm |
| Egenskaber: | Affjedringsgaffel, affjedret sadelpind, Rammelås, Kædebeskyttelse, Elektronisk skubbehjælpning, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 130 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | beige |
| Farvebetegnelse: | blue metallic / desert matt |
| Vægt: | 27,80 kg |
| EAN | 4251971121386 |
Geometridata
XS
S
M
L
XL
| A - Sadelrør: | 380 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 485 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 379 mm |
| I - Stak: | 626 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.147 mm |
| A - Sadelrør: | 420 mm |
| B - OVERRØR: | 585 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 69° |
| D - Frempind længde: | 65 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 485 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 393 mm |
| I - Stak: | 631 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.151 mm |
| A - Sadelrør: | 460 mm |
| B - OVERRØR: | 600 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 69° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 485 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm |
| H - Nå!: | 409 mm |
| I - Stak: | 631 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.167 mm |
| A - Sadelrør: | 500 mm |
| B - OVERRØR: | 615 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 69° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 485 mm |
| G - Hovedrør: | 140 mm |
| H - Nå!: | 422 mm |
| I - Stak: | 640 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.184 mm |
| A - Sadelrør: | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 630 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 69° |
| D - Frempind længde: | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 485 mm |
| G - Hovedrør: | 150 mm |
| H - Nå!: | 434 mm |
| I - Stak: | 649 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.200 mm |
| XS | S | M | L | XL | |
|---|---|---|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 380 mm | 420 mm | 460 mm | 500 mm | 540 mm |
| B - OVERRØR: | 570 mm | 585 mm | 600 mm | 615 mm | 630 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 68° | 69° | 69° | 69° | 69° |
| D - Frempind længde: | 65 mm | 65 mm | 90 mm | 90 mm | 90 mm |
| E - SADELRØRSVINKEL: | 73° | 73° | 73° | 73° | 73° |
| F - Kettenstrebe: | 485 mm | 485 mm | 485 mm | 485 mm | 485 mm |
| G - Hovedrør: | 130 mm | 130 mm | 130 mm | 140 mm | 150 mm |
| H - Nå!: | 379 mm | 393 mm | 409 mm | 422 mm | 434 mm |
| I - Stak: | 626 mm | 631 mm | 631 mm | 640 mm | 649 mm |
| J - Hjulafstand: | 1.147 mm | 1.151 mm | 1.167 mm | 1.184 mm | 1.200 mm |
- BDA_CONWAY_23_E-RAD_BOSCH_BES3_DE.pdf
- BDA_CONWAY_23_E-RAD_BOSCH_BES3_DK.pdf
- BDA_CONWAY_23_E-RAD_BOSCH_BES3_EN.pdf
- BDA_CONWAY_23_E-RAD_BOSCH_BES3_FR.pdf
- BDA_CONWAY_23_E-RAD_BOSCH_BES3_NL.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_DE.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_DK.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_EN.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_ES.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_FR.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_IT.pdf
- BDA_CONWAY_23_BIORAD_NL.pdf
- BDA_CONWAY_23_ERAD_BOSCH_BES3_ES.pdf