Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
BIKES ➜ Materiale: Aluminium ✓ Farve: grøn ✓ Vægt: 10,70 kg ✓ Hjulstørrelse: 24" ✓ Bremsesystem: Fælgbremse ✓ Ramme højde: 28 cm ✓ Gearing: 8-speed ✓
Produktinformation
"MS 240 suspension Unge, Diamant "
Komfortabel og pålidelig på vejen
At have det sjovt sammen på mountainbiketure - "MS 240 Suspension" fra CONWAY til unge mennesker er helt klart rettet mod dette. Rammen er let, fjedergaffelen og de brede dæk sørger for den rette komfort, når du kører over bakker og dale eller på tværs af landet.
De lettilgængelige Bremsehåndtag med drejegreb giver dig mulighed for at vælge den rigtige kadence blandt 8 forskellige gear. Pålidelige og kraftige bremser sikrer det nødvendige sikkerhedsniveau, når du kører hurtigt ned ad bakke på stien og hjem gennem byen.
At have det sjovt sammen på mountainbiketure - "MS 240 Suspension" fra CONWAY til unge mennesker er helt klart rettet mod dette. Rammen er let, fjedergaffelen og de brede dæk sørger for den rette komfort, når du kører over bakker og dale eller på tværs af landet.
De lettilgængelige Bremsehåndtag med drejegreb giver dig mulighed for at vælge den rigtige kadence blandt 8 forskellige gear. Pålidelige og kraftige bremser sikrer det nødvendige sikkerhedsniveau, når du kører hurtigt ned ad bakke på stien og hjem gennem byen.
Specifikationer
| Ramme: | Aluminium, diamant, 28 cm |
| Dropøje: | CONWAY til MS / MC 20"/24"/26", fra 2017-modellen |
| Forgaffel: | SR SUNTOUR "SF14-M3010", 40 mm fjedervandring, hurtigspænder |
| Styrfitting: | ACCORD EC34/28.6 / EC34/30, 1 1/8" Ahead |
| Kranksæt: | firkantet, 140 mm, 32 tænder |
| Krankleje: | THUN "Topaz", BSA, 68 mm husbredde |
| Bremser: | SACCON |
| Bremsegreb: | TEKTRO |
| Skifter: | SHIMANO "Altus SL-M2010" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Altus RD-M310" |
| Kassette: | SHIMANO "Altus CS-HG31", 11-34 tænder |
| Kæde: | KMC "Z8", 8 gear |
| Fælge: | CONWAY "J19SZ", 24 huller |
| Eger: | Stahl schwarz |
| Fornav: | QUANDO "KT-A55F", hurtigspænder |
| Bagnav: | QUANDO "KT-AZER", hurtigspænder |
| Dæk for: | Schwalbe "CX Comp", 47-507, Reflex |
| Dæk bag: | Schwalbe "CX Comp", 47-507, Reflex |
| Styr: | 540 mm, Ø 25,4 mm, bagudrettet 10°. |
| Frempind: | Ahead 1 1/8", 25,4 mm styrklemme, 60 mm lang, vinkel 10°, sort |
| Greb: | CONWAY "Junior", 86/110 mm, sort |
| Sadel: | CONWAY "Junior", sort |
| Sadelpind: | ONE SPORT "15.SP", Ø 27,2 mm, 300 mm lang |
| Pedaler: | UNION "SP-400" |
Tekniske data
| Kategori: | Ungdomscykel MTB / Sport |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Unge |
| Rammeform: | Diamant |
| Ramme højde: | 28 cm |
| Hjulstørrelse: | 24" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 8-speed |
| Gear: | 1x 8-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Altus |
| Bremsesystem: | Fælgbremse |
| Forgaffelfjeder: | 50 mm |
| Zulässiges Systemgewicht: | 60 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | grøn |
| Farvebetegnelse: | black metallic / acid metallic |
| Vægt: | 10,70 kg |
| EAN | 4251507976701 |
Geometridata
28 cm
| A - Sadelrør: | 280 mm |
| B - OVERRØR: | 480 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| E - Kettenstrebe: | 410 mm |
| F - Hovedrør: | 100 mm |
| G - Hjulafstand: | 934 mm |
| 28 cm | |
|---|---|
| A - Sadelrør: | 280 mm |
| B - OVERRØR: | 480 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| E - Kettenstrebe: | 410 mm |
| F - Hovedrør: | 100 mm |
| G - Hjulafstand: | 934 mm |