Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
BIKES ➜ Materiale: Aluminium ✓ Vægt: 8,40 kg ✓ Hjulstørrelse: 20" ✓ Bremsesystem: Fælgbremse ✓ Ramme højde: 23 cm ✓ Gearing: 7-speed ✓
Produktinformation
"MS 200 rigid Børn, Diamant "
Sikkert på vejen og gennem skoven
Uanset om det er alene, med venner eller familie - det skal være sjovt for børn at cykle på en MTB. "MS 200 Rigid" fra CONWAY er skabt til dette. De 7-trins gear fra SHIMANO kan betjenes ved hjælp af drejegrebet for at indstille den ønskede kadence.
Cyklen fås med brede, godt dæmpende dæk, hvilket betyder, at den ikke har brug for en fjedergaffel. For pålidelig deceleration er "MS 200 Rigid" udstyret med V-bremser, som er nemme at betjene og stadig har tilstrækkelig bremsekraft.
Uanset om det er alene, med venner eller familie - det skal være sjovt for børn at cykle på en MTB. "MS 200 Rigid" fra CONWAY er skabt til dette. De 7-trins gear fra SHIMANO kan betjenes ved hjælp af drejegrebet for at indstille den ønskede kadence.
Cyklen fås med brede, godt dæmpende dæk, hvilket betyder, at den ikke har brug for en fjedergaffel. For pålidelig deceleration er "MS 200 Rigid" udstyret med V-bremser, som er nemme at betjene og stadig har tilstrækkelig bremsekraft.
Specifikationer
| Ramme: | Aluminium, diamant, 23 cm |
| Dropøje: | CONWAY til MS / MC 20"/24"/26", fra 2017-modellen |
| Forgaffel: | 20", aluminium, 1 1/8", 200 mm frempind, Ahead, fælgbremse, sort |
| Styrfitting: | ACCORD EC34/28.6 / EC34/30, 1 1/8" Ahead |
| Kranksæt: | firkantet, 127 mm, 32 tænder |
| Krankleje: | THUN "Topaz", BSA, 68 mm husbredde |
| Bremser: | SACCON "V-Brake" |
| Bremse V.R.: | SACCON |
| Bremse H.R.: | SACCON |
| Bremsegreb: | TEKTRO |
| Skifter: | SHIMANO "SL-RV200" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Tourney RD-FT35" |
| Kassette: | SHIMANO "Acera CS-HG200", 12-28 tænder |
| Kæde: | KMC "Z8", 8 gear |
| Fælge: | CONWAY "J19SZ", 20 huller |
| Eger: | Stahl schwarz |
| Fornav: | QUANDO "KT-A55F", hurtigspænder |
| Bagnav: | QUANDO "KT-AZER", hurtigspænder |
| Dæk for: | Schwalbe "CX Comp", 47-406, Reflex |
| Dæk bag: | Schwalbe "CX Comp", 47-406, Reflex |
| Styr: | 500 mm, Ø 25,4 mm, bagudrettet 10°. |
| Frempind: | Ahead 1 1/8", 25,4 mm styrklemme, 60 mm lang, vinkel 10°, sort |
| Greb: | CONWAY "Junior", 86/110 mm, sort |
| Sadel: | CONWAY "Junior" |
| Sadelpind: | ONE SPORT, Ø 27,2 mm, 230 mm lang |
| Pedaler: | UNION "SP-202" |
Tekniske data
| Kategori: | Ungdomscykel MTB / Sport |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Børn |
| Rammeform: | Diamant |
| Ramme højde: | 23 cm |
| Hjulstørrelse: | 20" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 7-speed |
| Gear: | 1x 7-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | TX-35 |
| Bremsesystem: | Fælgbremse |
| Zulässiges Systemgewicht: | 45 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | pink |
| Farvebetegnelse: | pearl white / pink |
| Vægt: | 8,40 kg |
| EAN | 4251507976640 |
Geometridata
23 cm
| A - Sadelrør: | 230 mm |
| B - OVERRØR: | 430 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| E - Kettenstrebe: | 350 mm |
| F - Hovedrør: | 100 mm |
| G - Hjulafstand: | 828 mm |
| 23 cm | |
|---|---|
| A - Sadelrør: | 230 mm |
| B - OVERRØR: | 430 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - SADELRØRSVINKEL: | 73° |
| E - Kettenstrebe: | 350 mm |
| F - Hovedrør: | 100 mm |
| G - Hjulafstand: | 828 mm |