Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
BIKES ➜ Materiale: Aluminium ✓ Vægt: 13,60 kg ✓ Hjulstørrelse: 26" ✓ Bremsesystem: Fælgbremse ✓ Gearing: 9-speed ✓ Kategori: Ungdomscykel MTB / Sport ✓
Produktinformation
"MC 260 suspension Unge, Diamant "
Komfortabel, sikker og sporty
"MC 260 Suspension" fra CONWAY er en terrængående cykel til hverdagsbrug og til at brænde energi af på for børnene. Den er egnet til vejtrafik takket være lygter, klinger, reflekser og fælgbremser.
Til ture uden for alfarvej er den udstyret med 55 mm brede dæk og en fjedergaffel, som giver god støddæmpning, når man kører over ujævne skovstier. SHIMANOs "Altus"-skiftersystem holder altid det rigtige gear klar. Med ni gear kan du bestige bjerge med selvtillid og give den gas i høj fart på glatte stier.
"MC 260 Suspension" fra CONWAY er en terrængående cykel til hverdagsbrug og til at brænde energi af på for børnene. Den er egnet til vejtrafik takket være lygter, klinger, reflekser og fælgbremser.
Til ture uden for alfarvej er den udstyret med 55 mm brede dæk og en fjedergaffel, som giver god støddæmpning, når man kører over ujævne skovstier. SHIMANOs "Altus"-skiftersystem holder altid det rigtige gear klar. Med ni gear kan du bestige bjerge med selvtillid og give den gas i høj fart på glatte stier.
Specifikationer
| Ramme: | Aluminium, diamant, 31 cm |
| Dropøje: | CONWAY til MS / MC 20"/24"/26", fra 2017-modellen |
| Forgaffel: | SR SUNTOUR "SF14-M3030", 80 mm fjedervandring, hurtigspænder |
| Styrfitting: | ACCORD EC34/28.6 / EC34/30, 1 1/8" Ahead |
| Kranksæt: | firkantet, 160 mm, 32 tænder |
| Krankleje: | THUN "Topaz", BSA, 68 mm husbredde |
| Bremser: | SACCON |
| Bremsegreb: | TEKTRO |
| Skifter: | SHIMANO "Altus SL-M2010" |
| Bagskifter: | SHIMANO "Altus RD-M370" |
| Kassette: | SHIMANO "Acera CS-HG200", 11-34 tænder |
| Kæde: | KMC "X9", 9 gear |
| Fælge: | CONWAY "J19SZ", 32 huller |
| Eger: | Stahl schwarz |
| Fornav: | SHIMANO "Nexus DH-C300-3N-QR" |
| Bagnav: | QUANDO "KT-AZER", hurtigspænder |
| Dæk for: | IMPAC "Bigpac", 55-559, Reflex |
| Dæk bag: | IMPAC "Bigpac", 55-559, Reflex |
| Styr: | 580 mm, Ø 25,4 mm, bagudrettet 10°. |
| Frempind: | Ahead 1 1/8", 25,4 mm styrklemme, 60 mm lang, vinkel 10°, sort |
| Greb: | CONWAY "Junior", 86/110 mm, sort |
| Sadel: | CONWAY "Junior", sort |
| Sadelpind: | ONE SPORT "16.SP", Ø 27,2 mm, 350 mm lang |
| Skærme: | SUNNYWHEEL "SW-655F/R" |
| Dynamo: | SHIMANO Nabendynamo "DHC3000" QR |
| Lys for: | AXA "Ecoline 15", 15 lux |
| Lys bag: | SPANNINGA "Pixeo XDvS" |
| Støtteben: | atranvelo "CS4", sort |
| Pedaler: | UNION "SP-400" |
Tekniske data
| Kategori: | Ungdomscykel MTB / Sport |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Unge |
| Rammeform: | Diamant |
| Ramme højde: | 31 cm |
| Hjulstørrelse: | 26" |
| Gearskiftet ype: | Derailleur |
| Gearing: | 9-speed |
| Gear: | 1x 9-fach |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Altus |
| Bremsesystem: | Fælgbremse |
| Forgaffelfjeder: | 63 mm |
| Egenskaber: | Navdynamo, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 80 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | sort |
| Farvebetegnelse: | turquoise metallic / black |
| Vægt: | 13,60 kg |
| EAN | 4251507976602 |
Geometridata
31 cm
38 cm
| A - Sadelrør: | 310 mm |
| B - OVERRØR: | 540 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| E - Kettenstrebe: | 435 mm |
| F - Hovedrør: | 110 mm |
| G - Hjulafstand: | 1.030 mm |
| A - Sadelrør: | 380 mm |
| B - OVERRØR: | 550 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° |
| D - SADELRØRSVINKEL: | 74° |
| E - Kettenstrebe: | 435 mm |
| F - Hovedrør: | 11 mm |
| G - Hjulafstand: | 1.040 mm |
| 31 cm | 38 cm | |
|---|---|---|
| A - Sadelrør: | 310 mm | 380 mm |
| B - OVERRØR: | 540 mm | 550 mm |
| C - KRONRØRSVINKEL: | 71° | 71° |
| D - SADELRØRSVINKEL: | 74° | 74° |
| E - Kettenstrebe: | 435 mm | 435 mm |
| F - Hovedrør: | 110 mm | 11 mm |
| G - Hjulafstand: | 1.030 mm | 1.040 mm |